26 Ekim Salı 2021

App Store Türkiye Yeni ve Yerli bölümü ile eve odaklandı


App Store Türkiye geçen Cumhuriyet Bayramı’ndan bu yana Yeni ve Yerli isimli bir yazı dizisi yayınlıyor. Bu yazı dizisi ile Türkiye’de büyüyen uygulama ekonomisini ve ekosistemini bizlerle paylaşan Apple Türkiye, yeni konusunu duyurdu. App Store Türkiye Yeni ve Yerli bölümü için bu kez evi seçti.

App Store Türkiye Yeni ve Yerli bölümü ile yeni öneriler

Corona virüsü nedeniyle zorunlu olmadıkça evden çıkmamamız gereken bu dönem de Apple da Yeni ve Yerli bölümünde bu konuya odaklandı. Apple, yaptığı açıklamayla yeni ayın konusunu şöyle duyurdu:

“Geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı’ndan bu yana App Store’da “Yeni ve Yerli” yazı dizimiz ile Türkiye’de büyüyen uygulama ekonomisi ve ekosistemi ile ilgili bilgiler paylaşıyoruz. Bu ay bu bölümümüzü evde tadını çıkarabileceğiniz en iyi yerli oyun ve uygulamalara ayırdık. Yeni ve yerli uygulamalarla bir enstrüman öğrenebilir, farklı kitapları heyecan ve ilham veren dünyalarına dalabilir ya da kendini sihirli bir mutfağın tam ortasında bulabilirsin”

Uygulamalar arasında Alchemy Chef isimli yeni bir oyun yer alıyor. Özenle tasarlanmış bir bağlama uygulaması olan Tezene de bağlama öğrenmek isteyenleri bekliyor. Kitap kurtlarının ilgisini çekecek yerli uygulamalar Trendeki Yabancı, Biryudum kitap:Oku ve dinle ve Okuvaryum uygulamalı bu koleksiyonda App Store ziyaretçileri ile buluşuyor. Ayrıca ailenizle birlikte tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Fox & Fox Play, putuTV ve TRT İzle uygulamaları da nostaljik Türk filmlerinden uzaktan eğitim alan çocuklar için programlara uzanan geniş içerikleriyle günün her saati için ideal.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NFT dünyasına bir ünlü isim daha katıldı

NFT çılgınlığının tüm hızıyla devam ettiği şu günlerde sanat ve gösteri dünyasından pek çok ismin NFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir