20 Mayıs Cuma 2022

Apple AirDrop Nedir? Nasıl Kullanılır?


Apple’ın Mac ve iOS aygıtlarından veri alışverişi yapmak eskiden oldukça zor ve can sıkıcıydı. Şirket, iOS 7 ile bu problemi çözüme kavuşturup kullanıcılarına AirDrop servisini sunmaya başladı. Cihazlar arasında posta veya yığın depolama aygıtı kullanmadan dosya transferi sağlayan bu uygulama nedir, nasıl kullanılır sizler için anlattık.

Apple AirDrop Nedir?

Apple AirDrop, iOS, iPadOS ve MacOS içinde, Apple cihazlarının kullanıcılarının kablosuz olarak fotoğraf, belge, web sitesi, video, not, harita konumları ve daha fazlasını yakındaki diğer Apple cihazlarıyla paylaşmasına ve almasına olanak tanıyan bir özelliktir.

apple-airdrop-nedir-nasil-kullanilir-1

Nasıl Kullanılır?

Bir dosyayı, fotoğrafı, web sayfasını veya iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızda paylaşmak isteyebileceğiniz başka bir şeyi paylaşmaya hazır olduğunuzda, dosyayı açın ve paylaş simgesine dokunun. Apple Kimliğinizle ilişkili yakındaki tüm Apple cihazları, AirDrop logosuyla paylaştığınız içeriğin hemen altında görünecektir. Cihaza dokunmak, dosyayı doğrudan o Apple cihazına gönderir.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp durum gizleme nasıl yapılır?

Dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan sohbet, telefon ve fotoğraf paylaşım uygulaması WhatsApp, sahip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.