2 Temmuz Perşembe 2020

Apple’dan “Bu yıl kesin başlıyorum” diyenler için öneriler!


Hemen hemen hepimiz yeni yıla yeni kararlar ile birlikte giriyoruz. Bu kararların bir kısmını gerçekleştirmek zaman geçtikçe zorlaşabiliyor. Tabii bu aşamada da yanımızda yine teknolojinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Daha fit kalmak istiyor ama kendinizde yeterli gücü bulamıyorsanız, uygulamalara başvurabilirsiniz. Apple da bunun için iOS kullanıcılarına bazı uygulama önerilerinde bulundu. İşte hedefe ulaştıracak App Store uygulamaları.

Farklı hedefler için farklı App Store uygulamaları

İster kendinize seyahat hedefleri koyun isterseniz kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak ya da stresten uzak durmak isteyen. Her hedef için birçok farklı mobil uygulama bulunuyor. İşte App Store’da bulabileceğiniz ve sizi hedefe ulaştıracak App Store uygulamaları.

Seyahat planları için uygulamalar

Kendinize bir seyahat hedefi koyduysanız, seyahat planlamasını tek bir platformda yapabilmenizi sağlayan Yolcu isimli uygulamaya bir göz atın. Aynı şekilde farklı otel alternatiflerini bir araya getiren trivago da bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Seyahatinizde size Piri- Sesli Seyahat Rehberi arkadaş olabilir; ya da Türkiye içindeki kamp yerlerini keşfetmek isterseniz Kampp  uygulamasını kullanabilir ve kullanıcı deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Stresten uzaklaşmak için uygulamalar

Günlük hayatın koşuşturması bizleri stresli bir yaşama itiyor. Burada stresten uzak durmak son derece önemli. Apple tarafından bu konuyla ilgili yapılmış uygulama önerilerine de bir göz atalım.

Meditasyon uygulaması stres,endişe, nefes, motivasyon, öfke gibi pek çok konuda rehberli meditasyon pratiği sağlarken, zihinsel dayanıklılık ve içsel barışıklığa ulaşmak isteyenler için gerekli araçları sunuyor.

Headspace uygulaması gün içinde sadece birkaç dakikalık kullanım ile etkili bir gece dinlenmesi sağlayarak sağlık ve mutluluğunuza katkı sağlamayı hedefliyor.

Boş vaktinizde zihninizi dinlendirmek isterseniz Zen uygulamasıyla yetişkinler için boyama yapabilirsiniz. Stres öğelerini azaltmak isterseniz sorumluluklarını yönetebileceğiniz Productive ile hayatınızı değiştiren alışkanlıklar rutini oluşturabilirsiniz.

Öğrenmek için uygulamalar

Her yıl kendimize verdiğimiz sözlerden biri de yeni bir dil öğrenmek. Bunun için de birçok farklı mobil uygulama var. Her bir uygulama farklı özellikleri ile yeni bir dil öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Hello7 İngilizce kelime bilgisini geliştirmek isteyen kullanıcıları bekliyor. Yeni bir dil öğrenmek isteyenler için ise Dualingo öneriliyor. TED ile ilham verici hikayeleri dinleyerek yaratıcı yeni atılımlar yapabilirsiniz, ya da DailyArt ile hergün klasik, modern ve çağdaş sanat başyapıtlarından hikayeler okuyarak esinlenebilirsiniz.

Kötü alışkanlıklarını bırakmak için uygulamalar

Kötü alışkanlıkları bırakmak için de birçok uygulama bulunuyor. Bunlardan biri olan Quit Genious – quit smoking sigarayı bırakmak isteyenlere destek oluyor. Daha sağlıklı yemek yemek için abur cubur alışkanlığından kurtulmak için ise Kitchen Stories zamanın kısıtlı olduğu zamanlarda bile hazırlanabilecek pratik tarifler ve besin değerleriyle kullanıcıya destek oluyor.

Streaks ise yapılmak istenen görevleri belirledikten sonra kişiye günlük yapılacaklar listesi oluşturuyor ve verilerle destekliyor.

Daha fit olmak için uygulamalar

Her yıl daha fit olmak için kendinize hedefler koyuyorsanız, mobil uygulamaların desteğini almayı düşünebilirsiniz. Yüksek şiddetli aralıklı antrenmanlar ile kalp atışını yükselterek daha hızlı kalori yakmak istiyorsanız 7 Minute Workout- Seven ya da Nike Training Club uygulamalarını kullanabilirsiniz.

 5K Runner: Couch to 5K Trainerile koşuya daha kolay başlayabilir ve kademeli olarak hız ve mesafeni ayarlayabilirsin. Hem zihinsel hem de fiziksel bir disiplin olan yogaya başlamayı düşünüyorsan Yoga Studio: Mind & Body uygulamasını deneyebilir, biraz ilerledikten sonra da Asana Rebel: Get in Shape uygulaması ile forma girerken güçlendiren esnekliği geliştiren 100’den fazla antrenmanı uygulayabilirsin.

Son olarak bütçesini planlayarak ekonomi yapmak isteyenler için de bazı uygulamalar bulunuyor. Apple uygulama önerileri listesinde bu konuyla ilgili şu uygulamalara yer verdi:

 DefterGiderimVarCoinKeeper:Spending trackerSpendee Budget & Money Tracker

 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple-in-hala-guncelleme-alan- iPhone-lari-00

Apple’ın hala güncelleme alan iPhone’ları tam liste

Apple her yıl diğer akıllı telefon üreticilerine göre çok daha az model ile karşımıza çıkıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir