Apple Music Classic artık tüm dünyada kullanılabilir

0
112 Okunma

Apple Music Classical, 5 milyondan fazla parçayla artık dünya çapında indirilebilir. Apple Music aboneliğinin bir parçası olarak sunulan, orkestralar, orkestra şefleri, müzisyenler ve daha fazlası dahil olmak üzere klasik müziğe özgü şeyleri bulmayı kolaylaştırmak için tasarlandı. 

5 milyondan fazla parça sunuyor

Uygulama, Apple’ın 2021’de satın aldığı yayın hizmeti Primephonic’ten çıktı . Başlangıçta 2022’nin sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak bu ayın başlarında Apple, 28 Mart olarak kesin bir çıkış tarihi  açıkladı.

Uygulama, iOS 15.4 veya sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’larda mevcuttur ve Android sürümü “yakında” çıkacaktır. Umduğunuz gibi, 192KHz/24-bit yüksek çözünürlüklü, kayıpsız ses kalitesi ve mekansal seste de sunulan “binlerce” kayıt sunar. Ayrıca, klasik meraklıların besteci biyografilerine, önemli eserlerin açıklamalarına, “derinlemesine” kılavuzlara ve daha fazlasına göz atmalarını sağlar. Arama özelliği, klasik müzik sorguları için yeniden yazılmıştır ve 700’den fazla küratörlüğünde çalma listesi arasından seçim yapmanızı sağlar. 

Yine de, ana Apple Music uygulamasında eksik olan birkaç şey var. Apple Music Voice Plan aboneleri Klasik’i kullanamaz, henüz yerel bir iPad uygulaması yoktur ve çevrimdışı dinlemek için müzik indiremezsiniz. Radyo kısayolu olmadığı için gezinti çubuğunda yalnızca dört düğme (Şimdi Dinle, Göz At, Kitaplık ve Ara) bulunur. Bunun dışında türe özgü şeyler arayan klasik müzik severlere, özellikle de bulunması zor performanslara hitap etmelidir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz