8 Temmuz Çarşamba 2020

Apple Watch için yeni hamle: Touch ID


Apple Watch Touch ID

Bildiğiniz gibi Apple, birçok patent başvurusu ile karşımıza çıkıyor. Şimdi ise yeni ortaya çıkan detaylara göre, gelecek Apple Watch için Touch ID özelliği geliyor olabilir. Akıllı saat satışlarının önemli bir bölümünü kaplayan Apple, bu alanda atacağı yeni adımları oldukça iyi ayarlıyor gibi duruyor.

Apple Watch Touch ID

Apple Watch Touch ID geliyor olabilir mi?

Apple, gelecekteki Apple Watch modellerine daha fazla özellik eklemek istediğini bu patent başvurusu ile göstermiş oluyor. Yapılan araştırmalara göre, Apple’ın akıllı saatleri tasarımından teknik özelliklerine ve uygulamalara kadar tüketiciler tarafında ilgi ile karşılandığı görülüyor.

Apple’ın yaptığı bu başvuru ile akıllı saatin köşesinde yer alan tuşa Touch ID özelliği ekleneceği düşünülüyor. Patently Apple tarafından paylaşılan görsellere bakıldığında, söz konusu eklemenin olası olduğu görülüyor.

Şirket akıllı saat için yanda yer alan tuşa, Touch ID eklemenin yollarını arıyor. Bu eklemenin güvenlik özelliğini güçlendireceği düşünülürken aynı zamanda başkalarının akıllı saate ulaşmasını ve kullanmasının da önüne geçeceği tahmin ediliyor. Bu hassaslıkta bir sensörün akıllı saate nasıl entegre edeceği bilinmiyorken, söz konusu özelliğin eklenmesiyle birlikte akıllı saatler daha güvenli hale gelecek gibi duruyor.

Apple Watch artık fitness yardımcınız da oluyor!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kanye West ABD Başkanı adayligi

Kanye West ABD Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan ünlü şarkıcı Kanye West bu yılın sonunda yapılacak ABD …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir