4 Ağustos Salı 2020

Apple Watch ile bilgisayar açmak mümkün olacak!


MacOS Sierra, Apple Watch’un kimlik doğrulamasını bilgisayara getirmişti. Şimdi son çıkan rapora göre MacOS 10.15 piyasaya sürüldüğünde bu işlev Mac’in kilidini açmanın ötesine geçecek.

Hiçbirimiz şifreleri sevmeyiz. Ancak, güvende olmak için bu zorunlu. İstatistiklere göre bir kişinin ortalama 19 adet şifresi var. Durum böyle olunca bilekte, otomatik olarak giriş yapabilen bir cihaz kucağa oldukça mantıklı geliyor. Yeni güncelleme ile bu mümkün hale gelecek.

Güvenlik ve Gizlilik tercihlerinden “Apple Watch’ınızın Mac’in kilidini açmasına izin ver” seçeceğini seçmek yeterli olacak. Bu seçimin ardından bilgisayar yakında olduğu zaman otomatik olarak kilidi açabilmenizi sağlıyor.

Hatta Mac kullanıcıları Apple Pay işlemlerini de yapmak için bu özelliği kullanabiliyor. Tabi ülkemizde henüz Apple Pay kullanılmadığını hatırlatalım.

Apple Watch kimlik doğrulama yeniliği ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Apple, yeni güncellemesini 3-7 haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği WWCC19 konferansında tanıtacak.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Selpic P1

Dünyanın en küçük yazıcısı Selpic P1 ile tanışın

Küçük boyutlu yazıcılara bu hızlı yaşamlarımızda ihtiyaç duyabiliyoruz. Dünyanın en küçük yazıcısı unvanına sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir