17 Ekim Perşembe 2019

Sephora mağazası akıllı ayna ile donatıldı!


Sephora, mağazalarında müşteri deneyimini artırmak için teknolojiden yararlanmaya başlıyor. Mağaza içi deneyimin artması için İspanya’nın Madrid şehrindeki mağazasını dijital aynayla donatan Sephora, artık müşterilerine daha kaliteli bir hizmet verecek. İşte müşteri deneyimini eğlenceli ve kişisel hale getiren Sephora mağazası…

Wildbytes isimli ajans tarafından geliştirilen akıllı motor teknolojinin kullanıldığı ayna, kişinin yaş, cinsiyet, görünüm ve tarzına dair birçok şeyi anlayabiliyor. Bu sayede kişiye ruj, göz farı ya da farklı bir makyaj malzemesi konusunda kişisel öneriler sunabiliyor. Aynanın sunduğu ürünü satın almak isteyen müşterinin aynada çıkan QR kodunu okutması yeterli. Aynı zamanda ayna; iklime, mevsime ve trende göre de tavsiyelerde bulunabiliyor.

Sephora bu uygulama ile alışverişi daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Söz konusu ayna Madrid’deki mağazada artık kalıcı olarak duracak. İlerleyen zamanda bu aynalar diğer mağazalara yayılacak mı? Bunu zaman içinde göreceğiz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadınlar için akıllı saat

Kadınlar için özel olarak geliştirilecek akıllı saat

Bildiğiniz gibi kadınların çalışma ve iş hayatında temsilinde hala sorunlar bulunuyor. Taciz ve Mobbing gibi …

Bir Cevap Yazın