21 Eylül Pazartesi 2020

Apple Watch özelliği kötü kokulara savaş açıyor!


Akıllı cihazlar günümüzde kalp atış hızı gibi sağlık konusunda önemli verileri ölçme yeteneği ile öne çıkıyor. Ancak, bu onlar için yeterli değil. Her geçen gün daha yetenekli olacak gibi görünüyorlar. Son Apple Watch özelliği ile ilgili dedikodular da bu düşünceyi doğrular cinsten.

Gelecekteki Apple Watch ve iPhone modelleri sahibinin vücudundan gelen kötü kokuları tespit edebilecek. Yeni nesil cihazlar sahip oldukları sensörlerle vücudun hangi kısmından kötü koku geldiğini söyleyecek. Apple Watch bunun için yapay zekayı da kullanacak.

İlerleyen yıllardaki akıllı cihazların bu yeteneklere sahip olacak olması son derece etkileyici. Vücuttan yayılan kötü kokular sağlıkla ilgili kötü giden bir şeylerin işaretçisi olabilir. Apple Watch da sağlık konusunda sahibine daha iyi bakacak diyebiliriz.

Apple Watch aynı zamanda vücudun glikoz seviyesini ölçecek bazı teknolojilere de sahip olabilir. Ancak bununla ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Yine de düşünmesi bile heyecan verici.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Fitness Plus ile formda kalabilir misiniz?

Dün gerçekleşen Apple etkinliği tüm bekleyenlerini heyecanlandırdı. Etkinlik, Türkiye saati ile 20.00’da Tim Cook‘un covid …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir