20 Ekim Salı 2020

Apple Watch SE aldım! Kutusundan çıkarıyoruz!


Apple Watch SE

Apple’ın uygun fiyatı ile öne çıkan en yeni akıllı saati Apple Watch SE’yi satın aldık. Bu videomuzda Apple’ın en yeni akıllı saatini kutusundan çıkarıyor ve ön incelemesini gerçekleştiriyoruz.

Apple Watch SE özellikleri

Apple’ın bir önceki etkinliğinde tanıttığı en yeni ürünlerden biri olan Apple Watch SE satışa sunuldu. Apple Watch SE, düşme algılama, pusula ve yüzmeye dayanıklı kasa, Aile Kurulumu, yüz paylaşma, uyku takibi ve yine yeni Apple Watch Series 6’da bulunan diğer imza özellikleri dahil olmak üzere Series 3’ün birçok özelliğini barındırıyor.

Ancak kalp ritmi ölçmenin dışında EKG ölçme özelliği bu uygun fiyatlı Apple Watch modelinde yer almıyor. Ancak yüksek ve düşük kalp ritmini ölçen saat aynı zamanda düzensiz kalp ritmi için de bildirimde bulunuyor. Suya dayanıklı akıllı saat 50 metreye kadar su geçirmeme özelliğine sahip.

Uygun fiyatlı Apple Watch SE Series 3 modeline göre 2 kat hızlı olan S5 çip ile karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi bu işlemci Series 5 modelinde karşımıza çıkmıştı. Yani bu ucuz model pek de hafife alınacak türden bir akıllı saat değil. Burada Watch SE model olarak Series 3’ün devamı olarak planlanmış.

Yani Watch SE ile birlikte Series 3 modelinin satıştan kalkması bekleniyor. Ancak bazı yorumcular Series 3’ünde satılmaya devam edeceğini düşünüyor. Şu an için ise Series 3 sitede satılmaya devam ediyor. Model 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta geliyor ve LTE destekli bir bağımsız iletişim kurabilen versiyonu da bulunuyor.

YAZAR: Ferit Çelik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beats Flex

Beats Flex kablosuz kulaklık 549 TL’ye raflardaki yerini alıyor!

Apple’ın bünyesinde olan Beats markası “şimdiye kadarki en uygun fiyatlı üst sınıf kablosuz kulaklık” olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir