3 Temmuz Pazar 2022

Babalar günü hediyesi seçme rehberi


Babalar Günü

Babalar Günü yaklaştı. Önümüzdeki Pazar kutlanacak olan özel gün için henüz ne alacağınıza karar veremediyseniz sizin için bir rehber hazırladık. Babalar gününde ne almalıyım? Sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Hazırsanız başlayalım…

Babalar Günü hediyesi nasıl seçilir?

Babalar Günü

Babalar Günü her yıl Haziran ayının üçüncü pazarı kutlanıyor. Bu özel günün başlamasında çok manidar bir sebep var. Bundun yıllar önce Sonora Smart Dodd, anneleri olmayan 6 çocuğu büyüten babaya ithaf ediyor. Özel bir doğum günü planlayan Dodd, babası için büyük bir parti düzenliyor ve hazırlıkların gecikmesi ile 5 Haziran olan doğum günü Haziran’ın üçüncü haftası kutlanıyor. Dodd tarafından başlatılan bu etkinlik her geçen yıl yeni bir yerde kutlanarak geleneksel hale geldi. İşte bu manidar günde babalara olan sevgiyi daha fazla hissettirmek için küçük hediyeler ve kutlamalar düzenleniyor. Fakat bir babay hediye almak çok kolay olmayabilir. Siz de ne alacağınıza karar veremediyseniz birkaç soru ile bu kararsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Doğru hediye seçimi için iki önemli kural var;

  1. İhtiyaca yönelik hediye
  2. Manevi değeri ve anlamı büyük hediye

Öncelikle babanıza bu iki çeşitten hangisini hediye etmek istediğinize karar verin. Daha sonra doğru seçimi yapmanız çok kısa sürecek.

babalar günü

Babanızı iyi tanıyın!

Babanızın sağlığı ya da onun yeni bir hobi kazanması için aklınızdan çeşitli hediyeler geçiyor olabilir. Fakat spor yapmayı sevmeyen ve buna ilgi duymayan babanıza kondisyon seti almak çok sevindirici olmayabilir. Fakat doğada zaman geçirmekten hoşlanan babanız için kamp seti mükemmel bir tercih olacaktır. Bu yüzden önce sevdiği şeyleri listeleyerek bunun içinden hediye seçenekleri oluşturabilirsiniz.

İhtiyaçlarını göz önünde bulundurun

Eğer ihtiyaca yönelik bir hediya satın almak istiyorsanız babanızın eksiklerini göz önüne getirebilirsiniz. Uzun zamandır satın almak istediği bir akıllı saat ya da tıraş makinesi gibi kişisel aksesuarlar buna örnek olabilir.

Elle tutulmayan kalbe hitap eden hediyeler

Her babanın sevdiği şeyler farklıdır. Kimi elle tutulur hediyelerden hoşlanırken kimi sadece mutlu olmak ister. Bir tatil çeki, sinema gecesi, aile piknikleri ya da sizin için anısı olan bir alanda düzenleyeceğiniz küçük bir parti ile babaların gönlünü fethedebilirsiniz.

Tüm bu detaylar öncelikle babanıza daha iyi bir hediye almak için size yol gösterecektir. Sizde hediye almaya çıkmadan önce bunları göz önünde bulundurarak babalarınızı mutlu edebilirsiniz. Babalar günü için seçtiğiniz hediyeyi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A101 30 Haziran aktüel kataloğu Kiwi Kaf 5515 Yağsız Fritöz

A101 aktüel kataloğunda bu hafta yine birbirinden güzel ürünler var. Teknolojik ürünleri uygun fiyata satın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.