16 Ağustos Salı 2022

Bebeğini görmek isteyen anneye MobiUS Portable Ultrasound


Ultrasound teknolojisi sayesinde, anne karnındaki bebeğin görüntüsünü almak mümkün oluyor ancak bunu yapabilmek için her defasında doktordan randevu alıp hastaneye gitmek, yorucu bir hazırlık sürecinden geçip “ultrason” cihazına girmek, kolay bir iş değil.

Oysa, portatif bir ultrason cihazı sayesinde anne karnındaki bebeğimizin ultrason görüntülerini kolayca almamız mümün.

MobiUS’un geliştirdiği ve akıllı telefonlar veya tabletler üzerine takılan bu mobil ultrason cihazını kullanarak bebeğin görüntülerini  canlı olarak izleyebiliyoruz. Görüntüyü video veya fotoğraf olarak kaydetmek de mümkün. Üstelik bu görüntüleri doktorumuza gönderip bebeğin sağlığı hakkında doktoru bilgilendirebiliyoruz ve eğer bir sorun varsa, hızlıca müdahale etmesine de imkan yaratabiliyoruz.

Cihaz aslında, anne adaylarını evlerinde kontrol etmek isteyen doktorlar için tasarlanmış, tıbbi bir cihaz ama bebeğini sık sık görüntülemek isteyen anne adaylarının da 7500 dolarına kıyarak cihazı satın aldığını ve evde kullandığı sık görülebiliyor.

Tıp gerçekten de çok gelişti.

 

 

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram ebeveyn denetimi

Instagram, yeni ebeveyn kontrolleri sunuyor! Çocukların güvenliği ön planda

Sosyal medya platformu Instagram, yetişkinler kadar çocuklarında ilgi alanında. Öyle ki yaş grubu nedeni ile …

1 yorum

  1. 4 dk dan uzun sure ultrasona yani yuksek frekansli ses dalgasına maruz kalmak bebek icin zararlı. Bilen bilmeyen bu cihazla cocugumu gorucem, teyzeside gorsun amcasi da gorsun derken gün boyu izleme yaparak anne karninda bebekleri canlı canlı kızartacaklar anlașılan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.