Bisiklet sürerken dikkatiniz dağılmasın!

0
209 Okunma
the wink

Akıllı telefonlar yön bulmanız konusunda oldukça yardımcılardır fakat iki tekerlekli araç kullanırken akıllı telefonunuzu da kullanmanız sizin için zor olabilir ve sağlığınızı tehlikeye sokabilir. Velco‘nun geliştirdiği ve bisiklet sürerken dikkatiniz dağılmasın açıklamasıyla piyasaya sürdüğü ”The Wink” isimli ışıklı navigazyon cihazı ise tam bu soruna odaklanıyor.

Bisiklet ve ya motor kullanırken navigasyona girdiğiniz adresi takip etmek istediğinizde ya kenara çekip durmak zorundasınızdır yada cihazınızı bisiklete tutturmak zorundasınızdır. Velco ise bu soruna farklı bir çözüm geliştirmiş ve Wink adını verdiği direksiyona sabitlenen cihazla yönlendirdiği ışıklar sayesinde telefonunuza bakmaya gerek kalmadan yönünüzü bulmanızı olanaklı hale getirmiş.
ışıklı navigasyon

Cihaz basit bir aritmetik ile çalışıyor

Bisiklet gidonunun tam ortasına monte edilen cihaz ve bu cihazla birlikte kullanmanız gereken uygulama sayesinde gitmek istediğiniz konum rotalarını ışıklar ile size anlatmayı hedefliyor. Eğer sağ ışık aydınlanırsa sağa döneceğiniz anlamına, sol ışık aydınlanırsa sol’a döneceğiniz anlamına geliyor. Eğer ki iki ışıkta aydınlanıyorsa bu düz gitmeniz gerektiğini size bildiriyor.

Güvenlik probleminin diğer tarafında ise bisiklet gidonuna takılan cihaz GPS ile donatıldığı için eğer bisikletiniz çalınırsa üç haftalık batarya süresi ile bisikletinizi bulmanın daha kolay olacağı açıklanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz