26 Kasım Perşembe 2020

Bu sonbaharda rutininize eklemeniz gereken 5 ürün


Eylül ayı ile birlikte yaz mevsimini tamamen geride bıraktık. Hemen hemen hepimiz yaz mevsimi boyunca yaptığımız tatillerle yeni dönem için enerji depoladık. Artık yoğun bir tempoya ve koşuşturmaya girme zamanı! Siz buna ruhen hazırsınız. Peki ya cildiniz, ya da saçlarınız? Yaz boyunca bronzlaşan cildiniz için yeni dönemde cilt bakımına çok fazla özen göstermeniz ve onu sonbahara hazırlamanız gerekiyor. Biz de bu yazımızda, hem cildiniz hem de saçlarınız ve dişleriniz için sonbahar rutininize eklemeniz gereken 5 ürünü sizlerle paylaşıyoruz.

FOREO LUNA mini 2

Cilt bakım rutini içinde cildi derinlemesine temizlemek ilk adım. Bunun için geliştirilmiş ürünlerden biri de FOREO LUNA mini 2. Tüm cilt tiplerine yönelik cilt temizliği sunan ürün, T-Sonik titreşimlerle ciltteki yağı ve kiri elle yıkamaya kıyasla büyük oranda temizliyor. Makyaj kalıntılarını ve ölü cilt hücrelerini gideren ürün aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak hücre yenilemesine yardımcı oluyor.

Hijyenik silikon tasarımına sahip olan LUNA Mini 2, bakteri oluşumuna karşı dirençli olmasıyla öne çıkıyor. Bu sayede cilde zarar verdiği bilinen naylon kıllı yüz fırçalarına göre daha hijyenik bir bakım vaat ediyor.

Temizlik işleminin üstesinden yalnızca 1 dakikada gelen ürün, siyah noktaları temizlerken cilt bakım ürünlerinin emilimini de artırıyor. Ayrıca, fırça başlıklarını değiştirmeye gerek olmaması da ürünün kullanımını oldukça pratik hale getiriyor.

Cilt temizliğine ve hücre yenilenmesine odaklanan bu ürün makyaj temizliğinde ise kullanılmıyor. Bu yüzden kullanmadan önce cildinizdeki makyajı temizlemeyi unutmayın.

8 farklı hıza sahip LUNA mini 2, böylece cildin ihtiyacına göre ayarlanabiliyor. Aynı zamanda tüm yüzü eşit temizlemeye odaklanan ürün her 15 saniyede bir kullanıcısına farklı bir titreşim tonu ile sinyal gönderiyor. Bu sinyal ile temizlenen bölgeyi değiştirmek gerekiyor.

Oral-B Genius Dragonfly diş fırçası

Yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde ağız bakım ürünlerinizi de yenilemeyi düşünebilirsiniz. Teknolojiye ayak uyduran diş fırçaları artık çok daha başarılı temizlik yapabiliyor. Diş eti basınç kontrolüne sahip bu diş fırçası da hem dişlerinizi hem de diş etlerinizi başarılı bir şekilde koruyor. Dişi saran başlıklara sahip fırça aynı zamanda tek şarjla 2 haftalık pil ömrü sunmasıyla öne çıkıyor. Altı farklı mod ile gelen diş fırçası sahip olduğu Hassas Mod ile kişiye özel diş fırçalama deneyimi vaat ediyor.

Konum Algılama Teknolojisi’ne sahip olan diş fırçası, bu sayede dişlerinizde hiçbir bölgeyi atlamamanız konusunda size yardımcı oluyor.

Rowenta IPL Instant Soft epilasyon cihazı

Lazer epilasyon çözümünü IPL epilasyon ismi ile eve getiren bu teknoloji ile istenmeyen tüylerinizden dakikalar içinde kurtulabilirsiniz. Yaz döneminde, güneşin etkisi ile renk değiştiren cildimiz için bu ürünü kullanmak son derece tehlikeli. Ancak, artık güneşin etkilerini üzerimizden atıyoruz ve sonbahara hazırlanıyoruz. Rowenta IPL epilasyon ürünü de sonbahar rutininize ekleyebileceğiniz ürünler arasına yer alıyor.

IPL epilasyonu her gün olmasa da belirli aralıklarla yapmak gerekiyor. Bunu ev rahatlığında yapmak ise son derece konforlu. 2 farklı moda sahip ürün değişebilen 3 farklı başlık ile geliyor. IPL teknolojisinin kullanıldığı üründe özel Pro-Precision Sistemi kullanılıyor. Bu sayede aynı noktaya iki kez atış yapılmasının önüne geçildiği gibi atış yapılmayan bölgenin kalmaması da sağlanıyor.

Cilt-temas sensörü, cihaz cilt ile tamamen temas etmeden atış yapılmasını engelliyor.

Braun Satin Hair saç bukle maşası

Yaz mevsiminde saçlarımıza vakit ayırmak oldukça zor. Özellikle saç maşası, saç düzleştirici ya da saç kurutma makinesi gibi ürünler yaz sıcaklarında ne yazıkki kullanılamıyor. Yaz bittiğine ve yoğun bir tempoya başladığımıza göre, saçlarımıza da gereken ilgiyi ve özeni gösterme zamanı geldi.

İşe ya da bir davete giderken saçlarımıza yapacağımız ufak dokunuşlar tamamen havamızı değiştirebiliyor. Saç bukle maşası da bu görevi başarı ile yerine getiren önemli bir ürün. Sağlıklı şekillendirme için ısı kontrolüne sahip üründe zor alanlar için sıcaklık artırma düğmesi bulunuyor. Küçük ve sıkı bukleler için 24mm bukle ile gelen bukle maşasının, üzerinde okunması kolay bir de LED ekran bulunuyor.

Saçtaki iyonlara nüfuz eden üründe IONTEC teknolojisi kullanılıyor. Böylece saça şekil verirken kaybedilen nem, milyonlarca aktif iyonla geri kazandırılıyor.

Philips Satinelle Advanced ıslak ve kuru epilatör

Rutininize IPL epilasyon ürünü yerine bir epilatör eklemeyi de düşünebilirsiniz. Hızlı dönen seramik diskleriyle dikkat çeken bu ürün ince ve kısa tüyleri de sıkıca kavrayabilmesiyle öne çıkıyor. Hem ıslak hem de kuru şekilde kullanılabilen ürünü, duşta bile kullanabilmek istenmeyen tüylerden kurtulma operasyonunu çok daha pratik hale getiriyor.

Philips epilatör kutudan iki farklı başlık ile çıkıyor. Bu sayede her bölgenize kolayca ulaşabiliyorsunuz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zoom icin sanal makyaj-00.png

Zoom için L’Oreal’den ”sanal makyaj” efekti

L’Oreal daha önce de sanal makyaj için çalışmalar yapmıştı. O zamanda tarihler 2018’i gösterse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir