Bugün Dünya Kız Çocukları Günü❤??

0
350 Okunma

Bugün Dünya Kız Çocukları Günü?? Dünyanın neresinde olursa olsun bütün çocukların ortak özellikleri vardır. Bu ortak özellikleri de sevgi ve ilgiye ihtiyaç duymalarıdır. Yine dünyadaki tüm çocuklar küçük şeylerden mutlu olmayı bilirler. Ancak özellikle kız çocuklarının mutluluğu toplumsal gelişimin en önemli adımlarından biri.

Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen ve 2012‘den bu yana kutlanan ‘Dünya Kız Çocukları Günü‘nde amaç, kız çocuklarının ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve yaşadıkları zorluklar konusunda farkındalık yaratmak.

Kız çocuklarının gelişimine dikkat çekiliyor!

2012 yılından beri kutlanan bu özel günde, kız çocuklarının toplumda yaşayacağı sorunları önleme, haklarını koruma ve ayrımcılığa engel olma konularında programlar düzenleniyor ve aynı zamanda konu hakkında dikkat çekici konferanslar yapılıyor.

Dünyada 1.1 milyar kız çocuğu olduğunu belirten BM bu yıl “Dünya Kız Çocukları Günü“nün kız çocuklarının krizler öncesinde, sırasında ve sonrasında karşılaştıkları zorluk ve fırsatlara dikkat çekiyor.

Sosyal medya devi Facebook, Dünya Kız Çocukları nedeniyle ana sayfasında her kullanıcıya bir bildiri gösteriyor. Ana sayfanın başına eklenen bu bildiride, Dünya Kız Çocukları Günü kutlanıyor. 2012 yılından bu yana kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü’nün tüm kız çocuklarımız için mutlu geçmesini dileriz.??

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz