Buzdolabındaki kötü kokulardan kurtulmanın yolları

0
120 Okunma

Buzdolabında uzun süre beklemekten dolayı bozulup çürüyen sebze ve meyvelerin yarattığı kötü koku can sıkıcı olabiliyor. Buzdolabınızdaki kötü kokuları gidermek için dikkat etmeniz gerekenleri sizin için araştırdık.

Herhangi bir sıvının dökülmediğinden emin olun

Meyve ve sebzeler, çürüdüklerinde keskin ve nahoş kokulu bir sıvı sızdırır. Buzdolabınızı çürümüş sebze ve meyvelerden arındırırken bu sıvının buzdolabına dökülmediğinden emin olmalısınız. Özellikle de bir gıda paketinden sızmış ve çürümüş ise yarattığı kötü koku buzdolabının her köşesini sarar. Gıdaların tümünü buzdolabından çıkarıp buzla dolu bir soğutucuya koyun. Tüm rafları çıkarın ve hepsini sıcak su ve sabunla ovun. Ardından 1 yemek kaşığı çamaşır suyu ve 3 litre su ile temizleyin. Bu işlemi, buzdolabının duvarlarına ve tavanına da uygulayın. Bir havluyla tamamen kuruladıktan sonra gıdaları yeniden içine yerleştirin.

4 saati aşan elektrik kesintilerine dikkat!

Dört saatten fazla elektrik kesintisiyle karşılaştığınız durumlarda, buzdolabındaki pek çok şeyi çıkarmalısınız. Karbonat ve kahve çekirdekleri, hoş olmayan kokuları gidermeye yardımcı olur. Bir diğer alternatif ise biraz pamuğu vanilya özü yağına batırmaktır. Bunlardan herhangi birini bir tabağa yerleştirip buzdolabının bir rafına koyabilirsiniz.

Kötü kokuları engelleyici kartuşları temizlemeyi ihmal etmeyin

Bazı buzdolapları kötü kokuları gidermeye yönelik kartuş içerir, fakat bu da çoğu zaman kesin bir çözüm sağlamaya yetmez. Hala kötü kokularla karşılaşıyorsanız, kartuşu yerinden çıkarıp ılık suyla dolu bir kasede, dört saat ya da daha fazla bekleterek temizlemeniz, ardından da dış ortamda en az sekiz saat bekleterek kurutmanız gerekir.

Size bir önerimiz var: Samsung TwinCooling Plus

Samsung TwinCooling Plus buzdolabı, dondurucu ile soğutucunun kokularının karışmasından rahatsız olan ve yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını isteyen kullanıcılara yönelik bir ürün. Samsung TwinCooling Plus buzdolabının dikkat çeken özelliklerinden biri farklı ihtiyaçlara uygun değiştirilebilir modlar sunması.
Nem oranını yüzde 70’e kadar koruyarak gıdaların kokularının birbirine karışmasını önleyen TwinCooling Plus buzdolabı; soğuk havanın her rafa dengeli dağılmasını sağlayan Multi Airflow (Çoklu Hava Akışı) teknolojisine sahip. Ayrıca anti-bakteriyel koruyucu sayesinde gıdaları normalden çok daha uzun süre taze olarak muhafaza etmeyi de başarıyor.

Ürünle ilgili daha fazla bilgi almak için ve Samsung TwinCooling Plus buzdolabını satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz