22 Eylül Çarşamba 2021

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?


Geçmişte müzik dinlemenin tek pratik yolu sevdiğiniz içerikleri telefonunuza indirmekten geçiyordu. Mobil uygulama tarafındaki gelişmeler sayesinde artık telefona müzik indirmek tarih oldu. Popüler müzik akış hizmetler Apple Music, Spotify gibi platformlar sayesinde artık yeni ve eski tüm müziklere tek adımla ulaşabiliyoruz.

Ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunan müzik servisleri içerisinde kişiselleştirme imkanı da bulunuyor. Sadece aklınıza geldiğinizde rastgele müzikler dinlemek yerine listenizi oluşturarak sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz mümkün. Fakat platformlar arasında ortak bir çalışma düzeni bulunuyor. Yani tercih ettiğiniz her platform için yeni liste oluşturmanız gerekiyor. İşte bu sorunu ortadan kaldıracak; nerdeyse tüm müzik servisleri arasında çalma listelerinizi aktarabileceğiniz bir sistemi sizlerle paylaşacağız. İşte Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır? sorusunun cevabı.

Çalma listelerini farklı platformlara taşımanın kolay yolu

En çok kullanılan iki müzik servisi arasında ne yazık ki yerel bir taşıma yolu bulunmuyor. Bunun yerine ya listelerinizi elle tek tek oluşturmanız gerekiyor ya da üçüncü taraf bir yazılım kullanmanız gerekiyor. Eğer kalabalık bir çalma listesine sahipseniz ilk seçenek oldukça imkansız duruyor. Ücretsiz bir aracı web sitesini kullanarak 1000 adet şarkınızı diğer platforma taşımanız mümkün. Sadece birkaç adımla farklı platformlar arasında taşıma işlemi yapabileceğiniz aracı siteye buradan ulaşabilirsiniz. Gelin adımları birlikte inceleyelim.

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?

İlk olarak web sitesine buradan giriş yapın. Karşınıza aşağıdaki görüntü çıkacak. Taşıma işlemine başlamak için “Let’s Start” butonunu tıklayın

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?

ilk olarak hangi platformdaki listeleri taşımak istediğinize karar verin. Sitede neredeyse tüm müzik servisleri yer alıyor. Tercihinizi yaptıktan sonra tıklayarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin.

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?

Girdiğiniz bilgilerden sonra karşınıza servisteki müzik listeleri çıkacak. Taşımak istediğiniz listeleri seçerek işlemi davem ettirin.

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?

Seçimini yapıp “Next: Select Destination” butonuna bastıktan sonra çalma listelerinizi taşımak istediğiniz pltaformu seçin. ilk kısımda olduğu gibi kullanıcı bilgilerinizi girerek erişime izin verin.

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?

Şimdi sıra en kolayında. 1000 adet müziğe kadar tek seferde taşıma işlemi yapabileceğiniz servisin işlemi tamamlamasını bekleyin.

Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?

Taşıma işlemi sonladınğında size bilgi ekranı gelecektir.. Eğer 1000 adetten daha fazla müziğe sahipseniz işlemi tekrarlamanız mümkün.

“Çalma listeleri Apple Music’ten Spotify’a nasıl taşınır?” sorusunu birlikte yanıtladık. Bu sayede tüm platfomlarda ayrı ayrı yeni baştan liste yapmaktan kurtulabilirsiniz. Ücretsiz ve bir kaç tık ile gerçekleştrebileceğiniz bu işlemi diğer platformlar için de kullanabilirsiniz.

 

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Haritalar kullananların işine yarayacak 4 ipucu

Google Haritalar, akıllı telefonlarımızda mutlaka bulunması gereken uygulamalardan biri. Dijitalleşen dünyada yol tarifi almak, tarif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir