Çeviri yapabilen Google Pixel Buds tanıtıldı!

0
324 Okunma

GooglePixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlarını tanıttığı etkinliğinde bir de Apple AirPods rakibinin duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin Pixel serisiyle uyum içinde çalışacak olan ilk kablosuz kulaklıkları Google Pixel Budsgerçek zamanlı çeviri yapabilmesiyle alternatiflerinin arasından sıyrılıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, Çarşamba akşamı San Francisco‘da düzenlediği etkinlikte aralarında yeni model akıllı telefonlar, mini kamera ve kulaklığın da bulunduğu yeni cihazlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

3 farklı renk seçeneği sunuluyor

Google‘ın tanıttığı cihazlar arasında yeni Pixel Buds kulaklıklar da yer alıyor. Bu kulaklığın en önemli özelliği, Google Translate servisini kullanarak 40 farklı dilde simultane tercüme yapabiliyor olması.

Sosyal medyada söz konusu kulaklıklar için Douglas Adams‘ın bilimkurgu romanı Otostopçunun Galaksi Rehberi’nde yer alan “Babil Balığı” benzetmesi yapıldı. Pixel Buds tek bir şarjla 5 saate kadar kullanılabiliyor. Ürünle gelen şarj kılıfı ise 24 saate kadar batarya süresi sağlamakta. Beyazsiyah ve mavi renk seçenekleriyle ön siparişe açılan kablosuz kulaklıkların fiyatıysa 159 dolar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz