Konforlu gözlük Topology ile tanışın

0
329 Okunma
Yüzünüze tam oturan, konforlu bir gözlük herkesin hayali değil mi? Zira AR teknolojisiyle üretilen bu gözlükler, yüzünüze birebir oturarak, şık görüntüyle birlikte rahat bir kullanım imkanı sunuyor.
Arttırılmış gerçekliğiniz varsa, aynaya ne diye ihtiyacınız olsun ki? Fakat an itibariyle gözlükleri denemenin daha kolay bir yolu var. Bir çeşit arttırılmış gerçeklik gözlüğü olan ‘Topology Gözlüğü’ ile tanışın. Bu gözlükle yüzünüzün üç boyutlu taramasını çıkararak yüz yapınıza özel gözlükler tasarlayabilirsiniz.

Yüz yapınıza uygun gözlükler sunuyor

Warby Parker marka gözlüklerin karşıtı olarak algılayabilirsiniz bu uygulamayı. Topology, çok da kişiye özgü tasarım sunmayan, basit ve hızlı moda geliştirimlerinin aksine, seri üretimden uzak durarak özellikle sizin yüz yapınıza uygun gözlükler oluşturmayı hedefliyor.

Bu amaçla yüz tarama teknolojisini kullanan Topology, kulaklar arasındaki mesafeyi, yüzünüzün ne denli simetrik olduğunu, burnunuzun ne oranda geniş olduğunu ve bunun gibi gözlük takma eylemini etkileyecek faktörleri tespit ediyor.

Üç boyutlu bir yapıya sahip

Topology tüm bu işlemlerin doğal bir yolla ve bütünüyle acısız olarak gerçekleştirildiğini söylüyor. Yapmanız gereken tek şey, kendinize ait bir adet video selfie çekmek ve bu çekim esnasında yüzünüzün ön, sağ ve sol cephelerden görüntülenmesini sağlamak. Topology’nin web sitesinde belirttiğine göre bu selfie ‘seçeceğiniz herhangi bir çerçevenin, otomatik olarak mükemmel şekilde yüzünüze oturmasını sağlamak için’ kullanılacak.

https://youtu.be/LzoWqKwK4ao

Daha sonra ister İtalyan asetatı, isterse paslanmaz çelikten yapılma bir dizi renk seçeneğiyle birlikte gelen çerçevelerinizi seçebileceksiniz. Çerçeveler, kafanızın üç boyutlu versiyonu üzerine bina edildikleri içindir ki ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmadan, yüzünüze tam anlamıyla oturacağından emin olabilirsiniz. Her bir gözlük 495 dolar gibi bir fiyata sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz