8 Nisan Çarşamba 2020

Cinsiyet değiştirme filtresi ile polisi kandırdılar!


Snapchat tarafından duyurulmasının ardından ülkemiz de dahil olmak üzere birçok bölgede dikkatleri üzerine toplayan Snapchat cinsiyet değiştirme filtresi, bu kez ilginç bir operasyon için kullanıldı. Snapchat’in cinsiyet değiştirme filtreleri kullanılarak, kendisinden yaşça küçük kızlara buluşma talep eden ABDpolisi yakalandı.

Snapchat cinsiyet değiştirme filtresi ile polisi kandırdılar!

20 yaşındaki üniversite öğrencisi, reşit olmayan kızlarla bağlantı kurmak isteyen polis memurunu yakalamak için Snapchat’in cinsiyet değiştirici filtresini kullandığını açıkladı. Bu durumu tetikleyen unsurun ise genç yaştaki kız arkadaşının bir polis tarafında tacize uğraması olduğunu belirtti.

snapchat cinsiyet değiştirme filtresi

Kişisel tehdide maruz kalmamasından dolayı soyadını vermeyen Ethan, Tinder uygulamasında Esther isimli bir kadın olarak profil açtı. Profil fotoğrafı olarak da kendisini cinsiyet değiştirme filtresi ile kıza dönüştüren kişi, San Mateo polis memuru Robert Davies’in dikkatini çekti. Davies, “Bu gece biraz eğlenmek ister misiniz?” diye sordu ve öğrenci 16 yaşında olduğunu bildirdi. Bu durumun sorun olmayacağını belirten polis memurunun tüm bilgileri 12 saatlik mesajlaşma ile öğrenildi. Ardından öğrenci, konuşmaların ekran görüntüsünü aldı ve gerekli yerlere şikayette bulundu.

Snapchat’ten Pac-Man özleyenlere sürpriz

Bu durumun ardından Davies, tutuklandı ve sorguya alındı. Memurluk görevinden alınan eski polis, halen daha çocukları taciz etme suçuyla sorgulanıyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mijia Sneakers 4

Xiaomi Mijia Sneakers 4, dev markalara meydan okuyor

Xiaomi hem küresel pazarda hem de Çin pazarında önemli bir hacme sahip. Teknoloji devi Çin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir