18 Nisan Pazar 2021

Clubhouse’un yeni rakibi TikTok olacak


tiktok

Sosyal medyaya yeni bir anlam kazandıran Clubhouse, başlattığı trend ile diğer platformları da harekete geçirdi. Sosyal medya platformlarından peş peşe gelen yenilik haberlerine bir ekleme de TikTok ile geldi. Gelen haberle göre TikTok ana şirketi yakın zaman da Clubhouse benzeri bir uygulama geliştirebilir.

Clubhouse rakiplere doymuyor. Yeni isim TikTok

Tiktok

Tüm dünya da viral haline gelen Clubhouse uygulaması bir süre önce Çin’de yasaklandı. Kalabalık bir nüfusa sahip olan ülkede benzer bir uygulama aranınca diğer platformlar alternatif özellikler eklemeye başladı. Gizmochina’nın haberine göre TikTok ana şirketi ByteDance, Clubhouse rakibi sesli sohbet uygulamasını geliştirmek için çalışmalara başladı. Henüz gelişmenin TikTok üzerinde mi ayrı bir uygulamayla mı sunulacağı bilinmiyor. Gelen bilgiler arasında uygulamanın ilk olarak Çin kullanıcıları ile buluşması planlanıyor. Kullanılacak her iki yöntemde de eğer planlar istenilen gibi giderse; uygulamanın özellikle Çin’de yaygın kullanılması bekleniyor.

Clubhouse’a alternatif olacak Twitter Spaces Türkiye’de.

Özellik veya uygulama ile ilgili bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. İlerleyen dönemlerde Clubhouse rakipleriyle mücadele edebilmek için nasıl gelişmeler yapacağı ise ikinci bir merak konusu.

 

 

 

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pinterest de sonunda Türkiye’ye temsilci atadı

Twitter, Youtube, Instagram, WhatsApp ve Facebook’un ardından Pinterest de sonunda Türkiye’ye temsilcisini atadı. Türkiye’de günlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir