Çocuğunuzun gelişimi için faydalı 5 mobil uygulama

0
610 Okunma
education, elementary school, learning, technology and people concept - group of school kids with tablet pc computer having fun on break in classroom

Günümüz çocuklarının eğlence anlayışları ve bilgiye ulaşma yöntemleri gelişen teknolojiyle birlikte değişiyor. Çocuklar, tıpkı yetişkinler gibi eğlence ve bilgiye mobil uygulamalar sayesinde ulaşmayı tercih ediyorlar. İşte, çocukların bilgiye eğlenceli bir şekilde ulaşmalarını sağlayan 5 mobil uygulama…

Dumb Ways To Die

Bir beceri oyunu olan uygulamanın amacı, minik yaratıkları ölümden kurtarmak. Sizden istenenleri yapıp minik yaratıkları ölümden kurtarmaya çalışıyorsunuz. Dumb Ways To Die, ilerledikçe zorlaşan bir oyun. Bu zorlukları aşmak da yeteneğe bağlı… Diğer oyuncularla yarışma özelliği ise oyuna daha fazla eğlence ile heyecan katıyor. Fakat bu oyun çok küçük çocuklar için uygun olmayabilir. App Store’da 12 yaş ve üzeri için tavsiye ediliyor. Dumb Ways To Die, hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında bulunuyor.

Stack the Countries

Uygulama, çocukların coğrafya ve atlas bilgilerini geliştirmeyi hedefliyor. Eğitici uygulamalardan biri olan Stack the Countries, küçük kaşiflerin yeni yerler keşfetmesine yardımcı oluyor. Ülkenin başkenti, önemli yapıları, komşuları, bayrağı, resmi dili, büyük şehirleri, kıtası, sınır komşuları, ülke şekli gibi daha birçok bilgiyi eğlenceli bir şekilde onlara öğretiyor. Dünya coğrafyası hakkında genel bilgiler veren bu mobil uygulama, iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunuyor.

Paintbox

Uygulama sayesinde çocuklar, dijital ortamda temel grafik ve çizim işlemlerini kullanarak resim yapabiliyorlar. Çocukların beceri ve yeteneklerini geliştiren uygulamada, çocuklar fırçalarla parlaklığı ayarlayabiliyor, sanat eserlerini kaydedip paylaşabiliyorlar. Yaz tatilinde çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Paintbox, iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunuyor.

Music Tales

Müziğe ilgisi olan çocuklara hitap eden mobil uygulama, çocukların müzik zevklerini geliştirmelerine yardım ediyor. Hem çocukların gizli kalmış müzikal yeteneklerini öne çıkarıyor, hem de çocukların şarkı söyleyerek sosyalleşmelerini sağlıyor. Music Tales, iOS ve Android uygulama mağazalarında çocukları bekliyor.

Pet Bingo

Matematiği eğlenceli animasyonlar eşliğinde sevdiren uygulamada, aşama aşama zorlaşan matematik işlemleri bulunuyor. Oyunun başında toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerinden herhangi biri seçiliyor. Puan kazanıp oyundaki sevimli maskotu besleyebilmek için işlemleri doğru cevaplamak gerekiyor. Matematiği oyun içerisine katarak ders olmaktan çıkaran uygulama, hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz