18 Ağustos Perşembe 2022

Yeni ev kuracaklara altın değerinde 6 tavsiye


Trendleri yakından takip eden yeni evlenecek çiftler ve evini yenileyecekler için İç Mimar Didem Güven, evlere kullanış katacak önerilerde bulunuyor.

  1. Salonunuzda farklı atmosferler yaşamak için gizli ışıklar, tavan aydınlatmaları, lambader ve aplikler gibi her zaman farklı aydınlatma elemanları bulundurun.
  2. Salonda televizyon ile şömineyi aynı duvar üzerinde bulundurmayın. İkisi de odak noktası olmak zorunda olduğundan, ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmazsınız.
  3. Çamaşır ve kurutma makinesi için evinizde bir hacim yaratmaya çalışın; aksi taktirde lavabo dolabını tasarlatırken büyük kütlelerle uğraşmak zorunda kalırsınız.
  4. Elbise dolaplarının içine sensörlü aydınlatma koyun. Sizi, bütün ışığı açmaktan kurtaracaktır.
  5. Yatak odanızda ebeveyn banyosu, içinde de mutlaka çift lavabo olsun. İşe ve davetlere giderken zamandan kazanırsınız.
  6. Evinizin giriş, koridor ve salonunda doğal taş veya temizlenmesi kolay seramik kullanın. Salon ve diğer odalarda ise lamine parkeyi, yere yapıştırarak döşeyin. Hem evde doğal malzeme kullanmış olursunuz, hem de laminat parkenin yarattığı ses kirliliğinden kurtulursunuz. Parkeyi, ışık gelen pencerelere dik döşeyin ki doğallığı öne çıksın.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En ucuz market alışverişi nasıl yapılır?

Market alışverişi yapacak mağazaların artması ile fiyat rekabeti oluştu. Ekonomik durum da göz önüne alındığında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.