Çocuk odaları için akıllı ampul BeON

1
2.702 Okunma

Akıllı ev teknolojileri artık hayatımızı çok daha kolaylaştırıyor. Akıllı ampuller de bu sürecin bir parçası.

BeON akıllı ampulleri, evin ışıklarını yönetmek için çok kullanışlı bir çözüm. Hırsızlara karşı da bir önlem olarak kullanılan BeON ampulleri aynı zamanda, çocukların odalarını kontrol etmek isteyen ebeveynlerin de yardımına koşuyor.

Akıllı telefon üzerinden açılıp kapatılabilen akıllı ampuller aynı zamanda, ışıkların açık kaldığı zamanı kaydederek sistem yöneticisine gönderiyor. Böylece çocukların gece uykudan kalkıp ne kadar süre odada uyanık kaldığını kontrol etmeniz de mümkün kalıyor. Anne babalarını uyuttuktan sonra evde yaramazlık yapmaya hevesli çocukların günde kaç saat uyuduğunu, ne zaman uyandığını, ne kadar süre ayakta kaldığını akıllı ampüller sayesinde görebilirsiniz. Hatta öyle ki, çocuklar sizden habersiz yataktan çıkıp ışıkları açtıklarında telefononuza alarm gelmesini de ayarlayabilirsiniz.

BeON ampulleri aynı zamanda evde olmadığınız dönemlerde, akşamları sanki siz evdeymişsiniz gibi kendi kendine açılıp kapanarak, hırsızları aldatma görevini de üstleniyor. Böylece evde yaşayan biri olduğunu düşünen hırsızlar, yazlığınızı veya tatile gittiğinizde evinizi soymaya cesaret edemiyorlar.

Üzerinde duman sensörü de bulunan BeON ampulleri aynı zamanda yangın alarmı olarak da kullanılıyor. Evde dumanı hisseden ampuller hemen açılıyor ve eve ışık veriyor. Aynı zamanda siren de çalarak ev halkını uyandırma görevini üstleniyor. Böylece yangına uykuda yakalanmak gibi korkunç bir riski de elimine ediyor.

 

1 Yorum

  1. Baby Shower, özellikle son yıllarda popülerliği çok artmış ve gittikçe de artan bir organizasyon. Henüz bebeğinize kavuşmadan ya da ona kavuştuktan bir süre sonra düzenlenen Baby Shower Partilerinin anne-bebek açısından oldukça olumlu kazanımları var. Belirtmeden geçemedim. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz