Çocuklara özel iletişim aracı Okie-Talkie

0
392 Okunma

Okie-talkie, internet, sanal oyunlar veya dikkat dağıtan ekranlar olmadan ebeveynlerin çocuklarından haberdar olabilmesini sağlayan, 5 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için uygun bir iletişim cihazı.

Kickstarter üzerinde fonlanmakta olan Okie-talkie, çocuğu ile olan iletişimini sürekli hale getirmek isteyen aileleri sevindireceğe benziyor. Çocuğunuza istediğiniz zaman ulaşmanızı sağlayan Okie- talkie,  telefon veya internet gibi dikkat dağıtmıyor ve radyasyon yaymıyor.

Cihaz, akıllı telefonlara yüklenebiliyor

Okie-talkie seslendiği yaş grubuna uygun şekilde, çok kolay kullanılan bir cihaz. Çocuğunuz için mesaj geldiğinde cihaz ışıklı (ve ayarlanırsa sesli) uyarı veriyor, çocuk istediği zaman öndeki “play” tuşuna basarak dinliyor.  Kendi mesajlarını da cihazın yan tuşuna basarak kaydedip yollayabiliyorlar. Dolayısıyla çocuğunuzun acil bir ihtiyacı olduğunda hemen haberiniz olabiliyor.

Okie-talkie akıllı telefonlara yüklenen özel Okio uygulaması sayesinde ebeveynlerin telefonlarıyla iletişim kuruyor. Ebeveynler uygulama üzerinden aylık veya kullanım başına ücretlendirilen mesaj paketlerinden satın alarak çocuklarına mesaj bırakabiliyorlar. Uygulama dünya çapında kullanılabiliyor ama Okie-Talkie şu an için sadece ABD ile sınırlı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz