Olive Robot valiz seyahatlerinizi kolaylaştırıyor!

0
251 Okunma

Olive adlı otonom valiz, akıllı özellikleriyle seyahatleri kolaylaştırıyor. Segway gibi üzerine binilebilen bir platforma sahip olan Olive, böylece taşınmaya ihtiyaç duymadığı gibi kullananın yorulmasına da izin vermiyor. Olive Robot Valiz seyahatlerinizde size yük olmak yerine yolculuğunuzu kolaylaştırmayı hedefliyor.

Sık seyahat eden biriyseniz muhtemelen en büyük problemlerinizin başında çanta ve valiz taşıma problemi geliyordur. Üzerinde iskelet sistemini tanıyabilen bir kameranın yer aldığı valiz, böylece sahibini diğer insanlardan kolaylıkla ayırıyor ve yanından ayrılmıyor. Uçağa geç kalma ihtimali olduğunda uyarı veren Olive, aynı zamanda içindeki eşyayı tartarak valiz ücreti verip vermeyeceğinizi de önceden öğrenmenizi sağlıyor.

Telefon uygulamalarıyla bağlantılı çalışıyor

Entegre stereoskopik kamerası ile sizi tanıyabilen, dev havalimanlarında sizi sırtında taşıyan, uçuş saatiniz yaklaştığında hatırlatan hatta akıllı telefonunuzu şarj edebilen bir valiz artık hayal değil. Asıl işi spesifik kameralar üretmek olan bir firma valiz üretmeye kalkarsa ne olur sorusunun cevabını veren bu akıllı çanta ile yolculuğa çıkmaktan büyük keyif alacaksınız.

Dahili bataryası ile tüm fonskiyonlarını gerçekleştirmek için yeterli bir ömür sunan Olive’i dilerseniz bekleme esnasında dilerseniz de evinizde şarj edebilir ve yolculuk esnasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tam manasıyla yükünüzü taşımayı hedefleyen bu valiz aslında basit bir robot altyapısına sahip.

https://youtu.be/yyHJiTdoHs4

Sahip olduğu sensörler ve kameralar ile tüm işlevlerini hatasız bir şekilde yerine getirebilen valiz elektrikli bir scooter gibi sizi taşıyarak uzun hava alanı koridorlarında daha seyahat başlamadan yorulmanızı da engelliyor.Akıllı telefondaki uygulamayla bağlantılı olarak çalışan Olive, biri valizi kurcalamak istediğinde alarm verebiliyor. Ayrıca kullanıcı uzaktan bluetooth aracılığıyla valizin kilidini açıp kapatabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz