13 Ağustos Cumartesi 2022

Çok az yakan elektrikli otomobillerin teknolojisi dudak uçuklattı

Günümüz de daha çok tercih edilmeye başlayan elektrikli otomobiller sayesinde yaşam daha temiz ve sessiz bir hale gelmeye başladı. Bunun üzerine araç üretici firmalar elektrikli otomobil üretimine başladı.


Benzin, Mazot, Hybrid şeklinde sıralanan araçlara bir yenisi daha eklendi. Elektrikli otomobil. Araçlar artık 4 sınıfa bölündü ve bunlar Elektrik, Hybrid, Mazot, Benzin’dir. Elektrikli ve hybrid yakıtlı motorlar araçlar takıldı ve araçlar artık bu şekilde üretiliyor. Benzini aratmayan güç ve performans, dizel motoru aratmayan ise tasarrufu barındırmaktadır. Elektrikli araçların üretimi bu yüzyıl içinde daha çok artacağı ve biyo yakıtlı araçların tamamen kaldırılacağı yönünde olacaktır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN TEKNOLOJİSİ

Son teknoloji ile donatılan bu elektrikli otomobiller sayesinde uzun menzil gidebiliyor ve bu yolu temiz bir şekilde ve sessiz bir şekilde gidiyoruz. Bu sayede motorun verdiği titreşimlerden arınarak konforlu bir sürüş sessizlik sayesinde ise de ultra konfor şeklinde yolculuğumuzu yapabiliyoruz. Güç seçenekleri sayesinde aracın gücünü düşürerek menzil mesafesini uzatabiliyorsunuz ve bu sayede 500 km gidebileceğiniz menzil mesafesini 1000 km’ ye kadar çıkarabiliyorsunuz. Bu da inanılmaz bir tasarruf anlamına geliyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARDAN DA VERGİ ALINACAK

Ülkemizde pek çok rastlanmasa da elektrikli otomobiller günümüzde vardır ve tercih edilmektedir. Araçların büyük çoğunluğu ucuz olanları tercih edilmektedir. Aynı zamanda vergiden muaf olan bu araçların en büyük tercih sebebi de budur.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

elektrikli otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil pazarına giriyor

Xiaomi ürün yelpazesi en geniş markalardan bir tanesi. Küçük ev aletleri, kişisel bakım ürünleri telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.