Çok az yakan elektrikli otomobillerin teknolojisi dudak uçuklattı

0
551 Okunma

Benzin, Mazot, Hybrid şeklinde sıralanan araçlara bir yenisi daha eklendi. Elektrikli otomobil. Araçlar artık 4 sınıfa bölündü ve bunlar Elektrik, Hybrid, Mazot, Benzin’dir. Elektrikli ve hybrid yakıtlı motorlar araçlar takıldı ve araçlar artık bu şekilde üretiliyor. Benzini aratmayan güç ve performans, dizel motoru aratmayan ise tasarrufu barındırmaktadır. Elektrikli araçların üretimi bu yüzyıl içinde daha çok artacağı ve biyo yakıtlı araçların tamamen kaldırılacağı yönünde olacaktır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN TEKNOLOJİSİ

Son teknoloji ile donatılan bu elektrikli otomobiller sayesinde uzun menzil gidebiliyor ve bu yolu temiz bir şekilde ve sessiz bir şekilde gidiyoruz. Bu sayede motorun verdiği titreşimlerden arınarak konforlu bir sürüş sessizlik sayesinde ise de ultra konfor şeklinde yolculuğumuzu yapabiliyoruz. Güç seçenekleri sayesinde aracın gücünü düşürerek menzil mesafesini uzatabiliyorsunuz ve bu sayede 500 km gidebileceğiniz menzil mesafesini 1000 km’ ye kadar çıkarabiliyorsunuz. Bu da inanılmaz bir tasarruf anlamına geliyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARDAN DA VERGİ ALINACAK

Ülkemizde pek çok rastlanmasa da elektrikli otomobiller günümüzde vardır ve tercih edilmektedir. Araçların büyük çoğunluğu ucuz olanları tercih edilmektedir. Aynı zamanda vergiden muaf olan bu araçların en büyük tercih sebebi de budur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz