Yerli otomobilin teknolojisi Tesla’yı aratmayacak

0
329 Okunma

Yerli otomobilin üretimine aylar kaldı ve yavaş yavaş bir şeyler belirginleşmeye başladı gibi. Halk tarafından çok merak edilen ve araştırılan yerli otomobil konusu için yetkililer henüz ciddi bir açıklama yapmadı. Fakat şunu söyleyebilir ki 2019 yılının başları gibi piyasaya gireceği ön sürülüyor. Yerli otomobilin en zor yanı motor ve yazılım idi. Türk mühendisler tarafından yapılan motor ve yazılım sonucunda ortaya inanılmaz bir teknoloji çıktı ve bu teknoloji sayesinde yerli otomobiller diğer lüks markaları aratmayacak gibi görünüyor.

YERLİ OTOMOBİL TESLA’YI ARATMAYACAK

Motor konusunda mühendisler ciddi bir çalışma yapmak ile birlikte yazılım konusunda da bir hayli uğraştıklarını söyleyebiliriz. Şu aşamada mühendis ve teknisyenlerimize bir hayli iş düşüyor. Yerli otomobili yerli otomobil yapan en önemli hususlardan biri olan motor, şanzıman ve yazılımdır. En çok dikkat edilmesi gereken konular üzerinde güzel ve ciddi bir çalışma yapılmaktadır.

TÜRKİYE KENDİ ARABASINA BİNECEK

Bu konuda öncü şirketler bir olup işe dört el ile sarıldı diyebiliriz. Yerli otomobilin en çok tercih edilecek yanı ise de teknolojik yapısı ve akıllılığı olacaktır. Teknolojik açıdan öncü gelen firmalardan bile iyi olacağı bekleniyor. Ülkemizin göz bebeği olan bu araçlar sayesinde sokaklarımızda bu araçlar gezecek ve milli gururumuz olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz