18 Ağustos Perşembe 2022

Yerli otomobilin teknolojisi Tesla’yı aratmayacak

Yerli otomobil teknolojisinde kullanılan sistem ve mühendislik sayesinde inanılmaz bir donanıma sahip olan yerli araçlar hız ve akıllılık sayesinde önde gelen firmalardan biri olan Tesla’yı aratmayacak gibi görünüyor.


Yerli otomobilin üretimine aylar kaldı ve yavaş yavaş bir şeyler belirginleşmeye başladı gibi. Halk tarafından çok merak edilen ve araştırılan yerli otomobil konusu için yetkililer henüz ciddi bir açıklama yapmadı. Fakat şunu söyleyebilir ki 2019 yılının başları gibi piyasaya gireceği ön sürülüyor. Yerli otomobilin en zor yanı motor ve yazılım idi. Türk mühendisler tarafından yapılan motor ve yazılım sonucunda ortaya inanılmaz bir teknoloji çıktı ve bu teknoloji sayesinde yerli otomobiller diğer lüks markaları aratmayacak gibi görünüyor.

YERLİ OTOMOBİL TESLA’YI ARATMAYACAK

Motor konusunda mühendisler ciddi bir çalışma yapmak ile birlikte yazılım konusunda da bir hayli uğraştıklarını söyleyebiliriz. Şu aşamada mühendis ve teknisyenlerimize bir hayli iş düşüyor. Yerli otomobili yerli otomobil yapan en önemli hususlardan biri olan motor, şanzıman ve yazılımdır. En çok dikkat edilmesi gereken konular üzerinde güzel ve ciddi bir çalışma yapılmaktadır.

TÜRKİYE KENDİ ARABASINA BİNECEK

Bu konuda öncü şirketler bir olup işe dört el ile sarıldı diyebiliriz. Yerli otomobilin en çok tercih edilecek yanı ise de teknolojik yapısı ve akıllılığı olacaktır. Teknolojik açıdan öncü gelen firmalardan bile iyi olacağı bekleniyor. Ülkemizin göz bebeği olan bu araçlar sayesinde sokaklarımızda bu araçlar gezecek ve milli gururumuz olacaktır.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 18 Ağustos aktüel kataloğu PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 aktüel kataloğu bu hafta yine capcanlı. Her türden ürünün bulunduğu katalogda uygun fiyatlı teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.