19 Haziran Cumartesi 2021

Corona Virüsü Apple’ın gelirlerini olumsuz etkileyebilir!


corona-virusu-apple-in-gelirleri-olumsuz-etkileyebilir-1

Geçtiğimiz günlerde hepimizin bildiği gibi Mobil Dünya Kongresi Corona virüsü sebebiyle iptal edilmişti. Çin’de ortaya çıkan ve 700’den fazla insanın ölümüne neden olan bu virüs tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Hatta Apple’dan Tesla’ya birçok üretici Çin’deki fabrikalarındaki üretimi korona virüsü nedeniyle geçici olarak ara verirken Nokia, Facebook, Intel, Sony, Amazon, LG, AT&T, Cisco, Vivo, Ericsson, Sprint ve Nvidia gibi onlarca marka sağlık tehlikesi nedeniyle Mobil Dünya Kongresi 2020 etkinliğine katılmayacağını açıklamıştı.

Çin’de çoğu teknoloji firması gibi Apple’ın da üretim şirketleri bulunmakta. Virüsten olumsuz etkilendiğini açıklayan Apple, salgın nedeniyle gelirlerinin düşebileceğini açıkladı. Açıklamalarına, salgın nedeniyle yılın ikinci çeyreğinde şirketin gelir beklentileri karşılanamayabileceği ihtimalinin de olduğunu ekleyen firma mağduriyetini dile getirdi.

corona-virusu-apple-in-gelirleri-olumsuz-etkileyebilir-2

2020’nin birinci çeyrekteki gelirinin 91,8 milyar dolar olduğunu açıklayan Apple, ikinci çeyrekteki ise 63 milyar dolar ile 67 milyar dolar arasında bir beklentide olduklarını belirtti.

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim adamlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.

Hakan: Muhafız 3. sezonuyla Mart ayında geliyor!

YAZAR: Didem Ergin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, Instagram ve Facebook aynı anda çöktü

En büyük sosyal medya kanalları Instagram ve Facebook ile birlikte mesajlaşma uygulaması WhatsApp çöktü. birbiri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir