Daha iyi bir uyku deneyimi için 5 teknoloji

0
622 Okunma
Daha iyi bir uyku için 5 teknoloji

Daha iyi bir uyku için teknolojiye ihtiyaç duyarız. Nasıl mı? Teknolojinin hayatımızdaki önemi oldukça büyük. Günümüzde uyku problemi yaşayan insanların sayısı bir hayli fazla. Sizde bu problemi yaşayanlardan biriyseniz doğru yerdesiniz.

Uykunuzu daha mükemmel hale getirmek için yardımcı olacak teknolojileri sizler için paylaştık.

Karanlık uyku monitörü (Lark in the Dark Sleep Monitor)

Bu elektronik uyku monitörü en iyi arkadaşınız ve antrenörünüz olabilir. Alarmı rahatsız etmeyen nazik bir sese sahip.  Uyanmadan önce gece hareketlerinizi izleyerek uykunuzu geliştirmeye yönelik akıllı band yaklaşımını kullanır.

Bu arada, size eşlik eden bir uygulama, uyku kalitenizi, uyku kalitenizi ve kaç kez uyandığımızı içeren uyku alışkanlıklarınızı, en iyi gece geri kalanı için mümkün olan en iyi gece uykunuza yardımcı olacak şekilde hazırlanmış bir uyku rutini hazırlar. Fitness ve beslenme gibi, uykunuz genel sağlığınızın en önemli özelliklerinden biridir.

2- İphone

İyi bir gece uykusu elde etmek için telefonunuz sıklıkla en kötü düşmanınızdır. Özellikle sosyal medya,internet ve oyunlar uykumuza en büyük engel.  

Telefonunuzun night shift özelliği varsa gerçekten avantajlısınız. Bilim adamları, telefonlarımızdaki hipnotik mavi parlaklığın, azalmış uykuya büyük katkı sağladığını buldu.

3- LectroFan gürültü işleme makinesi ( LectroFan High Fidelity White Noise Machine)

Birçok insanın arka planda gürültü olmaksızın uyku moduna geçemediklerini biliyoruz. Bazı ses türleri ve ses tonları da aslında gevşeme ve rahatlama konusunda inanılmaz yararlı olacaktır. Kişisel zevkiniz olan müzikle sizi uyutmasının yanı sıra sizi uyandırmak için de sesleri seçer. 

4- Aura uyku sistemi (Aura Sleep System)

Uygulamalardan ve sesli makinelerin bir adım ötesinde, Aura veya Beddi gibi elektronik bir uyku sistemi. Bu sistemler, yatak odanızda uyku için mükemmel ortamı yaratır, çevrelerinizle ilgili gürültü ve ışık seviyeleri gibi verileri toplar ve buna göre ayarlanır.

Önemli uyku hormonu melatoninin üretimini teşvik eden özel renkli ışıklar, doğal ritimlerini taklit eden, uyku uyandıran frekanslar ve birlikte çalışarak eksiksiz bir kişisel uyku profili oluşturan bir dizi monitör bulunmaktadır.

5- Definity Dijital İyi Gece (Definity Digital Good Night)

Kullandığımız ışıkların çoğu uykuya zararlı. Bu ampül size en iyi uykuyu sunacak ışık sistemine sahip.

Orijinal Uzay İstasyonu’nda NASA astronotları için geliştirilen ve geleneksel ampullerin zararlı mavi ışığının yarısı kadarını alan Definity Digital Good Night gibi özel LED ampuller, vücudunuzun doğal melatonin üretimini engellemiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz