Akıllı implant: Diş sağlığına teknolojik çözüm!

0
1.110 Okunma
Akıllı implant teknolojisi
Akıllı implant teknolojisi

Diş sağlığı problemi, hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biri. Dişimizde oluşan problemlerden ziyade; eksik dişler, daha can sıkıcı bir hal alıyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan implant yöntemi, eksik dişler için en çok kullanılan yöntemlerden biri.

Diş köklerine yerleştirilerek yapay bir diş görüntüsü oluşturan implant, en son teknolojisiyle daha da kusursuz olmayı hedefliyor. Diş implantı, titanyum gibi maddelerden yapıldığı için vücutla entegrasyonu çok daha başarılı.

Bu yüzden de kullanılan malzeme kalitesi oldukça önemli. Bunu göz ardı etmeminizde fayda var. Gülüş estetiğini bozmayacak yapıda implant kalitesi tercih etmelisiniz.

Akıllı implant ile sıradan implant arasındaki fark nedir?

Sıradan implantlarda, çene kemiği uyumsuzluğu yaşanabilir. Akıllı implant uygulamasında ise en son teknoloji kullanılarak yüksek düzeyde kemik uyumu sağlanıyor. Sıradan implantlarda iyileşme süreci de biraz sıkıntılı.

Enfeksiyon, diş etinde çekilme gibi can sıkıcı olaylar yaşayabilirsiniz. Akıllı implantlarda ise bunları aksine, iyileşmeye destek olan teknolojiler kullanılmaktadır. Bir başka ve önemli sorunlardan biri olan kemik erimesi ise sıradan implantlarda görülebilir. Fakat, akıllı implant; kemik erimesini önler.

 

Tabi, hal böyle olunca dayanıklılıık konusunda da akıllı implant, sıradan implanta göre oldukça iyi sonuçlar çıkartabiliyor. İçerisinde titanyum barındıran akıllı implant, son teknoloji ve yeniliklerden biri.

CadCam teknolojisinin önemi nedir?

Ülkemizde ne yazık ki az ve seçkin yerlerde uygulanan CadCam teknolojisi, bu tedavide oldukça büyük önem taşıyor. CadCam teknolojisi sayesinde: kameralar aracılığıyla ağızdan alınan görüntülerle, ağız ölçüsü çok net olarak alınır, diş ve diş eti tasarımı yine dijital ortamda görüntülenir ve planlanır. Ayrıca, diş protezleri bilgisayar destekli cihazlarla el değmeden üretilir.

İmplant yaptırmak istiyorsanız ve içiniz rahat şekilde bu süreci geçirmek istiyorsanız bu teknolojiye güvenin. Uygulamadan sonra implantın orijinalliğini belgeleyen implant pasaportu alabilir ve aklınızdaki şüphelere veda edebilirsiniz .

Bu işlem ile ilgili daha fazla bilgi, randevu ve diğer işlemleriniz için http://www.estethica.com.tr/akilli-implant adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz