21 Temmuz Pazar 2019

DJI, Osmo Mobile 2’yi tanıttı


Ürettikleri drone’lar ile piyasada en çok drone satan şirket olarak bilinen DJI, bu sefer drone değil de yeni Osmo stabilizatörünü tanıttı.

The Osmo Mobile 2, akıllı telefonlarla çalışabilen bir stabilizatör. CES 2018 fuarında tanıtılan ürün hakkında şirketin Kuzey Amerika Genel Müdürü Michael Perry, ürünün önceki versiyonlarına nazaran batarya süresinin 4.5 saatten 15 saat’e çıkarıldığını açıkladı.

Çoğu içerik üreticisinin video çekerken kullandıkları profesyonel kameralarının yerini akıllı telefonların aldığını ve bu değişimde kameranın sabit tutulmasını sağlayacak aksesuarların öneminin arttığına değinen şirket, yeni Osmo’nun şarj süresinin bu durumu daha da kolaylaştırdığını ifade etti.

İlk versiyona göre daha düşük fiyat

Diğer göze çarpan özelliklerinden biri de,  portre modunda kullanıma da olanak vermesi ve fiyatının büyük bir indirime gidilerek 129$’dan 70$’a çekilmesi oldu. Fiyatının ilk versiyonuna göre daha düşük olmasının nedenini ise, kullanıcıların düşük maaliyet ile daha kaliteli videolar çekmesine olanak sağlamak olarak açıkladı DJI.

 

 

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huami akıllı saatlerini uluslararası pazarda satışa sunuyor

Son zamanlarda oldukça revaçta olan akıllı saatler günlük hayatımızı da epeyce kolaylaştırıyor. Bununla birlikte Huami …

Bir Cevap Yazın