21 Eylül Cuma 2018

Google Duo ile rehberinizdekileri görüntülü arayabileceksiniz


googleduo

Google‘ın videolu arama yapılmasını sağlayan görüntülü arama uygulaması Duo, artık kullanıcılarının aynı uygulamaya sahip olmayan ve üyeliği bulunmayan kullanıcıları aramasını sağlıyor.

Google’ın sunduğu hizmet Duo ile artık uygulamayı indiren kişilerin, istedikleri bir kişiyi uygulamaya sahip olmasa ve hatta üyeliği olmasa bile arayabiliyorlar. Normal bir telefon konuşmasından tek farkı ise, konuşmanın sonunda ise kişiye Duo uygulamasını indirmek isteyip istemeyeceklerine yönelik bir pencere açılıyor. Bu sayede uygulamayı indirmek isteyen kullanıcılar sayesinde kullanıcı sayılarının artacağını öngörülüyor.

Android kullanıcısı olmayanlar erişemeyecek

Google-DuoŞimdilik Duo’nun sunduğu bu yeni hizmetin Android telefonlarda çalışıyor olması kişi rehberindeki Iphone kullanıcıları veya diğerlerinin ulaşılamamasına sebep oluyor. Android telefonu olmayanlar, uygulamayı indirdikten sonra kullanabiliyor.

Kişilerin birbirlerine olan erişiminin günden güne kolaylaştırılması hepimizi mutlu ediyor. Özellikle böyle uygulamaların diğer şirketlere de örnek olmasını umuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buz izleme lazeri uzaya fırlatılıyor!

Buz izleme lazerinin misyonunu NASA başlattı. Lazer-toting buz ölçüm uydusu, artık Dünya’nın buz yapılarının değişen …

Bir Cevap Yazın