Doğallıktan yana olan kadınlar için FRUU ortaya çıktı

0
488 Okunma

Güzellik kavramı her devirde değişse de bazı şeyler geçmişte değişmediği gibi gelecekte de asla değişmiyor. Son yılların güzellik tanımı doğallık; bu nedenle makyaj malzemelerinde bile doğallık aranır oldu. Bu biraz saçmalık olarak düşünülüyor ama elbette konu hakkında yorum yapmak yanlışlık olur. Vegan ve organik ürünler üreten İngiliz kozmetik markası FRUU, çiftçilerden satın aldığı atık meyveleri geri dönüştürerek doğal kozmetik ürünleri üretiyor.

Aynı zamanda son yıllarda güzellik uğruna kullanılan ürünlerin de aslında uzun vadede cilde ne kadar zarar verdiği de ortaya çıktı. Çünkü farkında olmasak da makyaj malzemeleri ve diğer kozmetik ürünleri sandığımızdan daha derine iniyor. Ürünler sadece cildin yüzeyinde bulunmakla kalmıyor, içeriklerindeki etkin maddeler kan dolaşımımıza karışıyor.

MEYVE ATIKLARI ENERJİ OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Tüketiciye meyve atıklarının geri dönüşümü için taahhütte bulunan şirket, bununla da kalmamış, kendi üretim sürecini de sıfır atık ortaya çıkaracak şekilde tasarlamayı başarmış. 15’den fazla organik meyve çeşidine sahip olan dudak nemlendiricisi koleksiyonundaki ürünler, %70 meyve bazlı bileşenlerden oluşuyor.

FRUU ’nun yalnızca üretim süreci değil, üretim öncesi ve sonrası prensipleri de insanı hayran bırakıyor. Dudak nemlendiriciler, sipariş üzerine üretiliyor. Bu nedenle tüketilmeme olasılığı olan stok atıklarının doğması da önleniyor. Çiftçiden meyve atıklarını satın alan FRUU böylece toprağını ekip biçen üreticiye de ekstra gelir kaynağı yaratarak destek vermiş oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz