GoPro Karma beklenen yeni özelliklerine kavuşuyor!

0
129 Okunma
Aksiyon kamerası sektörünün lider markası GoPro, düzenlediği tanıtım etkinliği ile uzun süredir beklenilen yeni Hero 6 Black‘in yanı sıra 360 derece çekim yapabilen GoPro Fusion modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.
GoPro‘nun duyurulduğunda heyecanla beklenen ve yaklaşık 799 dolar gibi fena fiyatla satılmayan “Karma” isimli “drone”u, satılan ilk 2500 tanelik serinin bazılarında operasyon sırasında güç kaybetme sorunu olduğundan piyasadan geri çekilmişti.

GoPro Karma, yeni çekim modlarına kavuşuyor!

Güncelleme ile birlikte DJI’ın drone modellerinde gördüğümüz Takip Et ve İzle isimli iki farklı çekim modu kullanıma sunulacak. Takip Et yani Follow modunu kullandığınızda tahmin edebileceğiniz gibi drone hareket ettiğinizde sizi takip edecek. Özelliği kullanabilmek için ise kontrolcünün drone’un görüş alanı içerisinde olması gerekiyor.

Bu nedenle yeni özelliklerin profesyonel kullanıma uygun olmadığı ve cihazın bu amaçla geliştirilmediği GoPro tarafından özellikle vurgulanıyor.Bunun yanı sıra yeni Cable Cam modu ile, drone’un uçuş rotasında 10 farklı geçiş noktası belirlemek mümkün hale geliyor. Ancak, Karma’nın bu tür ileri düzey çekim koşulları için gerekli olan çarpma önleme sistemlerine sahip olmaması, sunulan yeniliklerin işlevselliği konusunda akıllarda büyük soru işaretleri oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz