2 Temmuz Cumartesi 2022

Dünden bugüne Pembe Teknoloji! Telefon hediyeli


Her yıl 8 Mart, tüm dünyada Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Kadın haklarına dikkat çekerek farkındalık yaratmak isteyen gün birçok ülkede resmi olarak kutlanıyor. Biz de bu güne özel sizlerle birlikte Pembe Teknoloji’nin 3 yıllık geçmişine dair bir yolculuğa çıkıyoruz. Pembe Teknoloji buralara nasıl geldi?

Pembe Teknoloji yolculuğu

Pembe Teknoloji’nin kuruluşundan bu yana tam 3 yıl geçti. 3 yıl önce başlayan bu macerada neler yaşandı?

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu keyifli video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

View this post on Instagram

Merhaba arkadaşlar. Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve aynı zamanda Pembe Teknoloji'nin de doğum günü. 3 yılı geride bıraktığım bu platformu nasıl kurdum, buralara nasıl geldik, kimler destek oldu? Bu soruları yanıtladığım özel video, YouTube kanalımızda yayında. Linki, profilde ve hikayede. Bugünün şerefine, Realme tarafından bana incelemem için gönderilen Realme 5i modelini sizden birine hediye etmek istiyorum. Yapmanız gereken; bu fotoğrafı beğenmek, @pembeteknoloji hesabını takip etmek ve aşağıdaki yorum kısmına bir kadını etiketlemek. Telefonu, etiketlenen bir kadına hediye edeceğim. Desteğiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

A post shared by Pembe Teknoloji (@pembeteknoloji) on

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedir?

Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan ve uluslarası geçerliliğe sahip Dünya Kadınlar Günü, insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine odaklanıyor. Ayrıca kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının da kutlanması için de ilan edilmiş bu gün de kadın haklarına, kadınlara sunulan fırsat eşitliğine ve eşit koşullara dikkat çekiliyor.

Bu anlamlı günün tarihi 28 Şubat 1909 yılına dayanıyor. Bu tarihte New York‘ta bir “Kadınlar Günü” düzenledikten sonra, 1910 Uluslararası Sosyalist Kadın Konferansının da her yıl bir “Kadınlar Günü” düzenlenmesini önermesiyle ortaya çıkan gün, 1917 yılında Sovyet Rusya’da kadınların oy hakkı kazanmasının ardından 8 Mart’ta ilk kez Rusya’da ulusal bayram olarak kabul ediliyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A101 30 Haziran aktüel kataloğu Kiwi Kaf 5515 Yağsız Fritöz

A101 aktüel kataloğunda bu hafta yine birbirinden güzel ürünler var. Teknolojik ürünleri uygun fiyata satın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.