22 Eylül Çarşamba 2021

Dünya Emoji Günü nedir?


Dijital ortamda duygularımızı yansıtmamıza yardımcı olan emojilerin özel bir günü olduğunu biliyor muydunuz? Her yıl 17 Temmuz tarihinde kutlanan Dünya Emoji Günü nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır sizler için detaylandırdık.

Dünya Emoji Günü nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır?

Sanal dünyada kullanıcıların duygularını kelimeler kullanmadan ifade etmelerini sağlayan emojilerin günü, 2014 yılından bu yana her yıl 17 Temmuz tarihinde kutlanmaktadır. İlk kez Jeremy Burge tarafından kutlanılan gün, iPhone ve Android cihazların emoji kısmında “takvimi” temsil eden emojide 17 Temmuz tarihi bulunması sebebiyle ortaya çıkmıştır.

dunya-emoji-gunu-nedir-1

Twitter’da en çok kullanılan emoji belli oldu

Her sene şirketler tarafından özel emojiler hazırlanan bu güne Apple kayıtsız kalmadı. Firma iOS 15’in genel beta ön izlemesini kullanan kişilerin, çok sayıda özelleştirme seçeneğinden yararlanacağını bunun yanı sıra kullanıcıların ilk defa görecekleri çeşitli Memoji’ler kullanıma sunacağını açıkladı.

Dünya Emoji Günü resmi web sitesini incelemek için buraya tıklayınız.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung yeni sanal etkinliğini duyurdu

Teknoloji devi Samsung, çevrimiçi gerçekleşecek olan MWC 2021 etkinliğini duyurdu. YouTube üzerinden canlı yayınlanacak etkinliğin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir