Dünyanın ilk bebek maratonuna ne dersiniz?

0
150 Okunma

Bazı bebekler diğerlerine göre çok daha hareketlidir. Bebeklerin hareketini kilometreye çevirmek için bir cihaz geliştiren Huggies, eğlenceli bir bebek maratonu yarattı. Araştırmalara göre, bebekler hareketlendikten sonra gün içerisinde emekleyerek ya da yalpalayarak 1-7 km arası bir mesafe gidiyor. Huggies Güney Afrika da bu istatistiği almış ve bir bebek maratonuna çevirmiş.

Dünyanın ilk bebek maratonu iddiasıyla Huggies, bebeklerin ne kadar hareket ettiğini anlamak için yola çıkmış. Bunun için de birbirinden tatlı 4 bebek seçilmiş. Doğal olarak, bu bebeklerin gerçek bir maratonda olduğu üzere sokaklarda koşturmaları beklenmiyor ama ev içerisinde bir maraton mesafesi gidip gidemeyeceklerine bakılıyor.

Bebeklerin günlük rutinini ölçüyor

Huggies tarafından bebeklerin günlük rutinini bozmadan gittikleri mesafeyi ölçmek için bezlerine bir cihaz yerleştirilmiş. Brand Foundry ile yapılan 8 aylık bir çalışma sonucunda geliştirilen bu cihaz, miniklerin hareketini izleyip kilometreye çeviriyor ve elde ettiği veriyi Bluetooth üzerinden ebeveynlerin akıllı telefonlarına yolluyor.

Maraton ve katılan bebeklerle ilgili detaylar kampanya için açılan internet sitesinde yer alıyor. Bebeklerin profilleri, sevdikleri şeyler, hatta maratona nasıl hazırlandıkları sitede görülebiliyor.  Ayrıca siteye kaydolanlar için de ücretsiz ürün ve sürpriz hediye kazanma şansı yakalıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz