Duş teknesi ve başlığı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

0
930 Okunma

Banyo dekorasyonunda duş tekneleri ve duş başlıkları ideal bir banyo tasarımı için olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Banyolarda en çok görünen bu ürünlerin, kullanım sıklığı da düşünülürse seçimi çok önemli. Banyo ürünleri markası Ideal Standard, size yardımcı olmak için duş teknesi ve duş başlığı seçerken dikkat etmeniz gereken ayrıntıları paylaşıyor.

Duş teknelerinde güvenli kullanım çok önemli

Banyolar her ne kadar tasarımın ön plana çıktığı mekanlar olsa da birçoğumuz özellikle duş alırken kendimizi daha çok güvende hissetmek isteriz. Bu nedenle duş teknesi seçerken dikkat etmeniz gereken ilk unsur, ürünün ne kadar güvenli bir kullanım sağladığı olmalı. Özel malzemeler kullanılarak üretilen ve kayma riskinin en az olduğu duş teknelerini tercih etmelisiniz. Bununla birlikte duş teknelerinin anti-bakteriyel özellikte olması ve hijyeni ön planda tutması da gerekiyor.

Banyonuz için ideal ölçüleri belirleyin

Duş teknesi seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur da banyonuz için ideal ölçülere sahip ürünü belirlemeniz. 80×80 cm’den 180×90 cm’e kadar farklı ölçülere sahip duş tekneleri bulunuyor. Banyonuzu daha ferah tutacak ve mekandan maksimum fayda sağlayabileceğiniz ölçülerdeki tasarımları tercih edin. Ayrıca son dönemde ultra ince ve renkli duş tekneleri de oldukça popüler durumda.

Çevreci ürünler revaçta

Akıllı banyo ürünleri üzerinde uygulanan teknolojiler ile su kaynaklarının sürdürülebilirliğine olumlu katkıda bulunmak mümkün. Bu nedenle duş başlıklarında özellikle son dönemde enerji ve su tasarrufu sağlayan, her tarz banyo ile uyumlu modeller tercih ediliyor. Duş başlığı seçimi yaparken; kullanım kolaylığı ve estetik görünüm gibi özelliklere de dikkat etmeniz gerekiyor.

Duş başlıkları elle tutulabilmeli

Yine sağladığı su tasarrufu nedeniyle sabit duş başlıklarının yerini elle tutulabilen duş başlıkları alıyor. Ayrıca, sağlık açısından ürünlerin anti-kireç özelliği taşıması gerekiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz