16 Eylül Pazartesi 2019

Ebeveynler için hayat kurtarıcı kulak termometresi!


Bebeklerin hastalığı atlatması yetişkinlerden çok daha dikkat gerektiren bir süreç. Özellikle ateşli hastalıklar ebeveynlerin korkulu rüyası. Ateşi kontrol altına almak ve sürekli takip etmek oldukça önemli. Eskiden koltuk altına konulan termometrelerle yapılan ateş ölçme işlemi günümüzde çok daha pratik bir hal aldı. Kulak termometreleriyle ölçüm gerçekleştiriliyor ancak bu durumda bile bebek sabit tutmak her zaman kolay değil. Bunun üstesinden gelmek isteyen Ear Fun isimli kulak termometresi ölçümü eğlenceye dönüştürüyor.

Farklı sesler çıkarabilen kulak termometresi bu sayede bebeğin dikkatini çekiyor. Kulaktan ateşi ölçen termometre aynı zamanda bebeğe ilgi çekici sesler dinletiyor. Bu kimi zaman komik sesler kimi zaman ise doğa sesleri olabiliyor. 

Ear Fun termometrenin teknolojik tarafı bunlarla sınırlı değil. Akıllı telefon ile bağlantı kurabilen cihaz, son 10 ölçümü saklayabiliyor. Ayrıca cihaza farklı ses kayıtları da yüklemek mümkün. Cihaz tasarımı ile de oldukça ergonomik.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek arabaları

2 saatte şarj olan elektrikli bebek arabası geliyor

Geleceğin araçlarının elektrikli olduğuna şahitlik ediyoruz. Şimdi ise karşımızda Bosch ile bebek arabalarının da elektrikli …

Bir Cevap Yazın