8 Aralık Çarşamba 2021

Elektrikli Scooter’lar kendilerini şarj istasyonlarına götürecek


KickScooter T60, Eylül 2019’da yol testine başlayacak ve 2020’nin ilk çeyreği için planlanan scootersharing hizmetlerinin kullanılabilirliği mevcut olacak.

Şu anda, scooter şirketleri, her günün sonunda şarj etmek için scooterları toplamak için insan ekiplerine ödeme yapıyor. İşini sürdürme fikrini tercih eden koleksiyonerler için tam olarak iyi bir haber olmasa da, bir şarj istasyonuna neredeyse kendi yolunu çizebilecek bir scooter, operasyonlarını düzene sokmak isteyen şirketler için kesinlikle ilgi çekici olacaktır.

KickScooter T60, araçların kaldırımı bloke etmek yerine bir sonraki sürücü için uygun bir park yerine götürebildiği için, scooterların genel olarak sürüşlerin sonunda bırakıldığı belirli caddelerin sırasını da eski haline getirmeye yardımcı olabilir. Daha da iyisi, T60 akıllı telefonunuzdaki birkaç dokunuşla doğrudan size gelebileceği için bir scooter bulmak zorunda kalmayacağınız bir hizmet olasılığını da artırıyor.

Scooter’ı hareket halindeyken gösteren bir videoya göre (yukarıda), Segway-Ninebot’un yeni üç tekerlekli engelleme kaçınma sensörleri içerir, ancak aracı uzaktan şarj istasyonuna yönlendiren birisine de sahiptir. Başka bir deyişle, mevcut toplama işlemi için gerekenden daha az olmakla birlikte, insan operasyonlarına hala ihtiyaç duyulacaktır.

Neden pahalı?

Yeni KickScooter T60, yaklaşık 10.000 Çin yuanına (yaklaşık 1.420 $) yakın bir fiyatla satışa sunulacak, bu da scooter şirketlerine araç başına 100 ila 300 dolar arasında sattığı diğer scooter’lardan önemli ölçüde daha pahalı olacak. Genel perakende satışlar için, daha az gelişmiş olan KickScooters şu anda 549 $ ile 769 $ arasındadır.

Segway-Ninebot, Reuters’e Uber ve Lyft’in yeni scooter için ilk müşteri olacağını söylerken, bir Lyft sözcüsü teknolojiyi görmekle ilgilenirken, henüz ürüne bağlı olup olmadığına ilişkin bir karar vermemiş olduğunu söyledi. Uber yorum yapmaktan kaçındı.

Ancak, bir scooter paylaşım şirketi, aracı filosuna dahil etmek istemesine rağmen, önce şehir düzenleyicilerini, aracın uzaktan çalıştırılmasının, cadde güvenliği için bir tehlike oluşturmadığına ikna etmek zorunda kalacaklar.

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Buds 3 Pro kulaklık inceledim!

Xiaomi, fiyat/performans odaklı ürünler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Uygun fiyatı ve özellikleri ile dikkat …

2 Yorumlar

  1. ne bu sımdı haber mı

  2. evet haber değil mi? neyini beğenemediniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir