Elektrikli yüzen ev, Hydrohouse

0
1.822 Okunma

Denizde yaşamak aslında birçok kişinin hayali. Tabii bu hayalin peşinden gitmek, evinizin konforundan vazgeçmek anlamına geliyor. Fakat Hydrohouse ile artık hem denizlerde yaşamanın zevkine varabilir, hem de evinizde olmanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Zaten suda yüzen ev Hydrohouse’i üreten firma da bu evin en önemli özelliğinin, denizde olmanın sağladığı hareketlilik ve ferahlık ile evde olmanın rahatlığını birleştirmesi olduğunu söylüyor.Dahilinde planör parkı gibi oldukça dikkat çekici bir yapıya sahip teknenin içerisi tüm ihtiyaçların karşılandığı lüks bir evi akıllara getiriyor.

65 metrekarelik güneş paneline sahip

Halihazırda konsept aşamasında olan Hydrohouse ise yoğun bir iş gününü geride bırakmış kullanıcıların, asfalt üzerinde giderken direksiyonunu kırıp geceyi geçirmek isteyebileceği bir tekne olarak rahatlıkla nitelendirilebilir. Barındırdığı ev formunun yanında bir adet planör için park bölümünü de planlanan proje, gerçekten farklılık arayanlar için hayata geçmeyi bekliyor.

Toplam uzunluğu 15 metre olarak ölçülen Hydrohouse 76 metrekarelik bir kullanım alanı vadediyor. Elektrikli bir tekne olarak tasarlanan projenin 65 metrekarelik güneş paneliyle donatılması da ayrıca ilgimizi çeken parçalar arasında. Tüm bu büyük parçaları bir araya getirdiğimizde iki katlı bir tekne olarak maviliklere inecek olan Hydrohouse’un üst katında “teras” keyfi yapmakta mümkün.

Altyapısının sabit evden farkı yok

Suyun üstünde yüzen bir evde oturmak fikri, insanın aklına direkt alt yapı ve ısınma sorunlarını getiriyor. Denizin ortasında, hele ki kış günlerinde yeteri kadar ısınamamak hayatı çekilmez yapabilir. Bunu engellemek için yüzen evlerin ısı yalıtımının iyi olmasına çok dikkat edilmiş. Bu konudaki en son standartlar uygulanmış. Ayrıca iç hacimden kazanmak için, yerden ısıtma sistemi kullanılmış.

Camlar ise mümkün olduğu kadar geniş tutuluyor ki, güneş enerjisinden yararlanılabilinsin. Isınmada elektrik, doğal gaz, sıcak hava pompası veya merkezi pompa gibi sabit evlerde kullanılan sistemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Su, kanalizasyon, telefon ve internet için de şehrin genel altyapısına bağlanıyorsunuz. Yani sabit temelli bir ev ile aynı alt yapı imkanlarına sahip oluyorsunuz.

Tabii içerisinden çıkmak isterseniz. İçerisinde bir adet ana iki adet misafir olmak üzere üç tane yatak odası barındıran teknede, mutfak, oturma odası ve banyo gibi parçalar zevkli mobilya tasarımlarıyla göz kamaştırmayı başarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz