25 Eylül Cuma 2020

Elon Musk beklenen Neuralink için tarih açıkladı


Elon Musk Neuralink-00

Elon Musk Neuralink için kısa süre önce Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Neuralink adlı şirketine yönelik olan bu paylaşım bir etkinliği işaret ediyor. Elon Musk Twitter’da yaptığı paylaşımda cuma günü gerçekleştirilecek çevrim içi etkinliğini işaret etti ve burada geliştirilen Neuralink cihazını insanlara göstereceklerini müjdeledi.

Elon Musk Neuralink için tarih verdi

Elon Musk insan beynini bilgisayarlara bağlayacak olan Neuralink şirketinin geliştirdiği ürünle dikkat çekmeyi başarılıyor. Türkiye saati ile gece yarısı 01.00’da gerçekleştirilecek çevrim içi etkinlikte, Neuralink’in geliştirdiği cihaz da gösterilecek. Şu zamana kadar oldukça gizli olan ve çalışmaları da bu noktada fazla detaylandırılmayan şirketin bu cihazı, yapay zekanın insanlarla entegrasyonu ve bilgisayar beyin arayüzleri için önemli bir adım olacağı söyleniyor.

Söz konusu cihazın insanlara takılmasıyla birlikte düşünce gücü sayesinde bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazların kontrol edilmesi mümkün hale gelebileceği aktarılıyor. İnsanların yapay sinir ağları ile bilgisayar, robot ya da diğer elektronik cihazlar ile kontrolün edilmesine yönelik olan bu şirket, önemli eşikleri geçtiğini cuma günkü etkinlikte duyuracak.

NASA Elon Musk ile birlikte tüm insanları milyarder yapabilir!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

tiktok reklamları yasaklıyor, tiktok,

TikTok reklamları yasaklıyor! Hangi reklamlar bu kapsamda?

Uzun zamandır sosyal medyada satılan insanları zayıflattığı iddia edilen takviye gıdaların reklamları birçok kişide sağlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir