11 Ağustos Perşembe 2022

Elon Musk daha 12 yaşında 500 dolara oyun sattı

Daha 12 yaşına girmeden yazılım dili öğrenmiş ve bu yazılım diliyle oyun geliştiren Elon Musk şuan uzay şirketi yönetiyor. Uzay oyununu 500 dolara satan Elon Musk hakkında duyduklarınıza inanamayacaksınız.


5 yaşındayken uzay resimlerine bakarak mutlu olan bir çocuk vardı. Bu çocuk büyüdü ve kendisine bir uzay şirketi kurdu. Elon Musk 5 yaşından bu yana uzay hayatına merak salan bir bilim insanı ve aynı zamanda iş adamıdır. Kendisinin 3 tane şirketi vardır. En çok bilineni ise SpaceX ve Tesla’dır. İlk olarak Paypal’ı kurmuş ve daha sonra satışını yaparak 3 ayrı şirkete yatırım yapmıştır. Şuan ülkeler ile rekabet eden şirketleri vardır ve kendisi şirketlerine değil dünyaya faydalı olmak için işler yapıyor. Bunun en büyük kanıtı ise Tesla arabalarına alınan patentlerdir. Tesla’nın neredeyse bütün patentleri halka açıktır. Yani geliştirebilir ve daha iyisini yapabilirsiniz.

DAHA 12 YAŞINDAYKEN UZAY OYUNU YAPTI VE SATTI

Daha 12 yaşındayken yazılıma merak salan Musk, ilk oyununu bu yaşta yaptı. Yaptığı uzay oyununu geliştirip 500 dolara satan ünlü iş adamı şimdiler de ürettiği yazılımları roketlerine uyguluyor. Türkiye’ye geçtiğimiz günlerde bir ziyaret geliştiren ünlü iş adamı ülkeye ayak bastığı anda Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirmiş ve sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapmıştır. Bu paylaşım ise milyonlarca insan tarafından beğenilmiştir.

TÜRKİYE ZİYARETİ DENGELERİ ALT ÜST EDEBİLİR

Türkiye’ye karşı kurulan tuzaklara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için ülkemize gelen Elon Musk bütün dünyada haber edildi. Erdoğan ve Musk görüşmesinden detaylar aktarılmadı ama Türkiye’nin uzay girişimleri ve yerli araba girişimleri hakkında olduğu tahmin ediliyor. 12 yaşında oyun kodlayan ve günde 1 kitap bitiren Elon Musk hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’in Temmuz 2022 programı belli oldu

Yeni fiyat politikası sebebi ile oldukça yüksek rakamlarda abone kaybeden Netflix, temmuz ayında izleyiciyle buluşturacağı …

3 Yorumlar

  1. Güzel ve yararlı bi makale olmus herkesi teşvik eden yazılıma web tasarımına herkesin örnek alacağı bir konu.. teşekkürler

  2. Elon Musk ilham alınacak en mükemmel insandır. Bazı insanlar deli olduğunu düşünüyor ama ben onlara katılmıyorum. Bu adam kurduğu Paypal’ı 1.5 milyar dolara satıyor ki, aslında bu para ona ömür boyu yeter. Fakat Elon Musk ne yapıyor? bulduğu bir kaç arsayı satın alarak tüm parasıyla 3 ayrı endüstride şirket kuruyor. Bu sektörler Enerji, Otomotiv olarak Tesla ve uzay olarak biliniyor. Evet bu girişimleri büyük bir risk olabilir zaten o yüzden deli diyorlar, ama bu riskler büyük başarılar getirecektir ve göz ardı edilmemesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.