13 Ekim Cumartesi 2018

Otomobil çağının sonunun geldiği iddia ediliyor

Ünlü otomobil gurusu Bob Lutz gelecek 30 yıl içerisinde otomobil çağının biteceğini iddia ediyor. Pembe Teknoloji ekibi olarak otomobil çağının biteceğini mi yoksa tekrar başlayacağını mı merak ediyoruz.


2. dünya savaşından bu yana otomobillerin önemi oldukça fazladır ki zaten 2. dünya savaşından beri arabalar aktif olarak kullanılmalıdır. Aralarında ünlü markalarında olduğu bazı markaların CEO’ları tarafından ortaya atılan iddiaya göre gelecek 30 yılda insanlar otomobil satın almayacaklar ve otomobil kullanmayacaklar. Otomobil deyince akla ilk gelen ve ünlü markalarda da çalışmış olan Bob Lutz basın açıklaması tadında bir açıklama yaptı. Otomobil çağının geleceğini değerlendiren Lutz, artık sona gelindiğini söyledi.

ELON MUSK HAYRANI OLDUĞUNU İTİRAF ETTİ

Pemte Teknoloji ekibi olarak biz arabaya duyulan ihtiyacın çok daha yaygın bir hale geleceğini düşünüyoruz ama ünlü otomobil gurusu Bob Lutz için maalesef durum böyle değil! Otomobillere duyan ilginin azalacağını söyleyen Lutz ayrıca Tesla’nın sahibi olan Elon Musk’a olan hayranlığını ise gizlemediğini belirtti. Gelecek 20 yılda bizde petrol ile çalışan otomobiller için sonun geleceğini düşünüyoruz ama bu otomobil çağının kapandığını değil aksine çok daha fazla açıldığını gösterir.

ELEKTRİKLİ MOTOR GÜNLÜK HAYATTA İŞE YARAYACAK

Günlük hayatta benzinle yada motorinle çalışan bir aracımız varsa hem yakıt masrafı anlamında hem de doğaya zarar verme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor olabiliriz. Elektrikli motor bunların hepsini ortadan kaldıracak ve çok daha konforlu bir otomobil deneyimi sunacak ama petrol ile çalışan motorlara halen ihtiyacımız olacak. Uzaya roket fırlatırken, tankları çalıştırırken maalesef elektriğe güvenemeyiz. Otomobil çağının sonu dizel ile çalışan araçlar için gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 son zamanların en güvenilir otomobili!

Genel Model 3 otomobil, tasarımının en önemli özelliğinden biri de güvenlik. Hatta bu otomobil yaralanma …

Bir Cevap Yazın