16 Ağustos Salı 2022

Çocukların annelerine bağımlı hale gelmesi başarılarını etkiliyor

Çocuklar ve anneleri arasındaki ilişki ne kadar kuvvetli olursa o kadar iyidir. Aradaki bağın kuvvetli olması bazen çocukların başarısını yakından etkileyebilir.


Çocukların annelerine bağımlı olması sadece bizim ülkemizde değil bütün dünyada görülen bir şeydir. Anneleri zaten anlatmaya gerek yok çünkü dünyanın en kötü insanı bile olsa onlar için çocukları her şeyden önemlidir. Haksız bile olsa her zaman çocukları haklıdır. Bir annenin borcunu bırakın ödemeyi göze bile almak bazen herkese zarar verebilir. Çocuklar ile anneler arasındaki bağ bir hayli önemlidir ama bu bağ bazen gelecekte büyük sıkıntılar yaşatabilir. Üniversite döneminde annesiyle arasındaki bağı kuvvetli olan çocuklar oldukça büyük sıkıntılar çekebilirler. Bu yüzden çocuklarınızın sizlere fazla bağlanmasını değil, kendi ayakları üzerinde durabilmesini ve duygusal olarak güçlü olabilmesini sağlayın.

ÇOCUK VE ANNE ARASINDAKİ İLİŞKİ BAŞARIYI ETKİLEBİLİR

Üniversiteden sonra 30 yaşına gelen bir erkek halen anneye bağımlı bir halde yaşıyorsa yurt dışına çıkması ve bir iş kontrol etmesi zor bir hale gelebilir. İşte bu yüzden başarısı etkilenebilir ve sırf her gün annesini görmek istiyor diye bazı toplantılardan başarısız sonuçlar alınabilir. Bu tür sebeplerden dolayı kız çocuklar içinde erkek çocuklar içinde aradaki bağ çok kuvvetli olsa bile kontrollü bir şekilde sürdürülmelidir. Teknoloji sayesinde artık bu durum ortadan kalktı ama yine de çocuklar özellikle üniversite döneminde sırf annelerini görmek için yılda 5-10 defa şehir değiştiriyorlar. Telefonlar sayesinde görüntülü konuşma yapmak ise çok basit bir hale gelmiş ve artık başarı yakalanabilir bir hal almıştır.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram ebeveyn denetimi

Instagram, yeni ebeveyn kontrolleri sunuyor! Çocukların güvenliği ön planda

Sosyal medya platformu Instagram, yetişkinler kadar çocuklarında ilgi alanında. Öyle ki yaş grubu nedeni ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.