Eş zamanlı çeviri yapabilen kulaklık

0
337 Okunma

TimeKettle‘ın geliştirmiş olduğu bu cihaz bir “Tercüme Cihazı” ya da tabiri caizse “Sanal Tercüman“. Geliştirilen WT2 farklı dillerde konuşan iki insanın kulaklarına takarak kullanabileceği ve konuşmalarıyla aynı anda tercümanlık yaptığı bir cihaz.

Tasarımında AirPods esintileri hissettiğimiz WT2 bir Kickstarter projesi. Örnekleriyle hemen hemen aynı dinamiklere sahip olan kulaklık eş zamanlı çeviri yaparak iletişimi kolaylaştırmak üzere geliştirilmiş. WT2’nin rakiplerinden en büyük farkı ise kulaklıktan iki çift almanıza gerek olmaması.

WT2,üç farklı konuşma modu sunuyor

1-3 saniye arasında çeviriyi gerçekleştiren WT2, kılıfı içinde şarj oluyor ve yaklaşık 6 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Kulaklık otomatik, manuel ve soru modu olmak üzere üç farklı konuşma modu sunuyor. Otomatik mod kısmen sessiz, özel ayarlama yapılmasına gerek kalmayan alanlarda kullanılıyor. Manuel modda ise kullanıcılar gürültülü bir ortamda dahi iletişim kurabiliyor. Soru modu ise ikinci kulaklığı karşınızdaki kişiye vermeden iletişim kurmanızı sağlıyor.

Şarj kutusundan çıkardığınız cihazlardan birini kendiniz takıyorsunuz diğerini ise karşınızdakine veriyorsunuz. Sonra sohbet sohbeti açıyor! Aynı zamanda iPhone’unuz ile otomatik eşleştirme sağlayıp oradan da yazılı olarak takip edebiliyorsunuz. Örneğin siz İngilizce konuştuğunuzda minik bir gecikme süresinin ardından karşınızdaki kişi kendi dilinde söylediğinizi işitiyor.

Kulaklığın en büyük eksisiyse şimdilik sadece 6 dil destekliyor olması. Mandarin Çincesi, İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve İspanyolca destekleyen kulaklığın ilerleyen zamanlarda daha fazla dil desteği sunacağı belirtiliyor. Kickstarter üzerinden 149 dolardan satılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz