Yetişkinleri kıskandıracak retro motosiklet

0
303 Okunma

Motosiklet deneyimini küçük yaşlarda yaşama imkanı sağlayan Type 0.1, böyle bir arayış içerisinde olan kullanıcılar için biçilmiş kaftan niteliğinde. Otomobilde olduğu gibi motosiklet tutkunusun da yaşının olmadığı söylenir. Hemen her yaşta kana “enjekte” olabilen bu tutku iki tekerleğin verdiği özgürlük olarak meraklılarınca her zaman ayrı bir yerde konumlanır.

Onlarca üretici, yüzlerce bağımsız performans geliştiriciden oluşan bu dünyada büyükleri kıskandıracak projeleri görmek de işe zamanında başlayan çocuklar için biçilmiş kaftan niteliğini taşır.

Type 7s modelinden ilham alınıyor

Auto Fabrica kurucuları Bujar ve Gaz Muharremi kardeşlerin hayata geçirdiği Type 0.1 projesi, tasarım detaylarıyla, yetişkin kullanıcıların bile arzu edebileceği yapıyı beraberinde getiriyor.Hitap ettiği yaş kitlesi için unutulmayacak maceraların kapılarını aralamak için fazlasıyla iddialı olan motosikletin tasarım ilhamı Type 7s modelinden alınıyor.

Ufak çapta arazi kabiliyeti de bulunan motosikletin güç ünitesinde 50cc‘ lik Moto Morini motorunu barındıran Type 0.1’in teknik değerleriyse henüz paylaşılmış değil. Üzerinde 10 inç‘ lik jantlarla gelen motosikletin arka süspansiyon sistemi de tamamen özel olarak yapılmış.

Ayrıca ufak kullanıcıların korunması adına sıcaklık koruma kalkanına da sahip olan motosiklette bacak yanmalarının önüne geçilmesi adına bu adım oldukça anlamlı. Type 0.1 başta olmak üzere birçok özel motosiklet projesine imza atan Auto Fabrica ekibinin yetişkinleri hedef alan model yelpazesini buradan inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz