25 Haziran Salı 2019

Ev temizliğini kolay hale getirmenin 5 yolu


Ev temizliği

Ev temizliği tüm kadınların problemi. Özellikle çalışan kadınları için tatillerinde temizlik yapmak zamanla işkenceye dönüşebilir. Hem vaktinizi alan hem de dinlenmenize fırsat vermeyen ev temizliğini, kolay hale getirmenin 5 yolundan bahsedeceğiz.

1-Bugünün işini yarına bırakmayın!

İş dönüşü yorgun olabilir veya o an temizlik yapmak istemiyor olabilirsiniz. ne kadar yorgun da olsanız işlerinizi zamanında yapmaya özen gösterin. Zaten hafta sonu temizlik yapacağım diyerek sürekli ertelerseniz, biriken işleriniz tüm hafta sonunu temizlik ile geçirmenize sebep olabilir. Yıkanması gereken çamaşırlarınızı, yapılması gereken ütülerinizi zamanında yaparak hem işlerinizi günlere bölmüş olur hem de hafta sonu için kendinize zaman ayırmış olursunuz.

2-Bir çizelgeniz olsun!

Plan yapmak hayatın her alanında sizi başarıya götürür. Bu etki tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi ev temizliğinde de size katkı sağlar. İşlerinizi planlayarak yaparsanız, hem aksatmadan hemde yorulmadan temiz bir eve kavuşabilirsiniz.

3-Temizlik malzemelerinizi iyi seçin!

Temizlik yaparken teknolojinin gücünden faydalanın. İhtiyaç ve maddi durumunuza göre işinizi kolaylaştırabilecek ürünler seçin. Örneğin iyi bir buharlı veya kazanlı ütü, bu işlem ile geçirdiğiniz zaman ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Aynı şekilde kaliteli elektrik süpürgesi ile daha kolay temizlik yapabilirsiniz.

 

ev temizliği

İlginizi çekebilir: Kehribar 5100 ütü yapmayı nasıl kolaylaştırıyor?

4-Tüm işleri tek başınıza üstlenmeyin!

Evin kadını siz olabilirsiniz, fakat her şeye tek başınıza yetişmek zorunda değilsiniz. Eşiniz veya çocuklarınıza yapabilecekleri görevleri paylaştırın. En azında kendi eşyalarını daha düzenli tutmasını öğreterek hem düzenli bir hayat sürmesine destek olabilir hem de ayrıyetten bu işler için uğraşmak zorunda kalmazsınız.

5-Temizlik malzemeleri için bir yer belirleyin!

Eğer çok büyük bir eviniz yoksa en çok şikayet ettiğiniz şey dağınıklıktır. Temizlik eşyalarınızın her birini başka yerlere koyarak bu dağınıklığa katkıda bulunmayın. Hepsinin tek seferde bulabileceğiniz bir dolap ayarlayın. Bu saye de eksiklerinizi de daha net görebilirsiniz. Eksik malzemelerinizi internet alışverişleri ile tamamlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz

Ev temizliği bu 5 yöntem ile problem olmaktan çıkabilir. Planlı çalışmanın ve teknolojinin gücünden faydalanarak hafta sonlarınızı temizliğe değil kendinize ayırabilirsiniz.

YAZAR: Ayşenur Ünsal

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft çocuklara kendi Windows 10 PC’lerini kurduruyor

Kendin yap (DIY) bilgisayar kitleri, teknolojiyi merak eden çocuklar için mükemmel ve kodlamaya da hafif …

Bir Cevap Yazın