Evde ekmek yapmanın en kolay yolu

0
984 Okunma
Evde ekmek nasıl yapılır?

Türk insanı olarak ekmek, en çok tükettiğimiz besinlerden biri. Fakat bu kadar fazla ekmek tüketimi pek sağlıklı değil. Uzmanlar ekmek tüketimini azaltmamızı hatta tamamen bırakmamızı öneriyor. Ama çoğu insan için bu çok zor. Özellikle hijyenik koşullarda yapılmayan ve içine ne katıldığı bilinmeyen ekmekler hayati tehlike taşıyor. Ekmeği bırakamıyorsak bile organik ve temiz ekmek tercih etmemiz gerekiyor.

Teknolojinin sağlık alanına olan katkısı bu konuda da kendini gösteriyor. Artık her türlü yiyeceği teknoloji sayesinde evimizde kolayca hazırlayabiliyoruz. Bu durumda sağlığımız açısından oldukça önemli. Hem içine ne kattığımızı görüyoruz hem de içimiz rahat ediyor. Evimizde ekmeğimizi yapmak artık hiç zor değil. Ekmek yapma makineleri sayesinde kısa sürede fırından çıkmış gibi ekmekler soframızda yerini alıyor. Bu teknoloji harikası ekmek yapma makinelerden biri de Tefal Pain Dore ekmek yapma makinesi. Gelin bu makinenin detaylarına hep birlikte bakalım.

Tefal Pain Dore ekmek yapma makinesi:

12 farklı pişirme yöntemi bulunan bu makinede fırın profesyonelliğinde ekmeklere her an ulaşmanız mümkün.  Üstelik hiç yorulmadan! Malzemeleri hazneye koyup program seçiyorsunuz, makine hem kendisi yoğuruyor hem de pişiriyor. Siz sadece istediğiniz ayarlamaları yapıyorsunuz. Pratik kullanımı sayesinde her zaman lezzetli ekmekler hazırlayabilirsiniz.

3 farklı pişirme ayarı

Damak tadınıza göre ister açık ister orta ister koyu kabuklara sahip ekmekler pişirebilirsiniz. Ailenizde hafif yanık veya az pişmiş sevenler olabilir. Her kişiye özel farklı tadlarda ekmek yapabilirsiniz. Onun dışında zeytinli, haşhaşlı, çekirdekli gibi farklı tadlarda da ekmekler hazırlayabilirsiniz.

Kolayca yıkanabilir

Çıkarılabilir yapışmaz ekmek sepetini bulaşık makinenizde kolayca yıkayabilirsiniz. Ayrıca otomatik ılık tutma özelliği sayesinde pişirme işleminiz bittikten sonra 1 saat boyunca ekmekleriniz ılık ortamda taze bir şekilde durabiliyor. Bu sayede ekmekleriniz kurumuyor ve ilk tazelikte bekliyor.

Kendi sağlığımızı korumak ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için teknolojiden faydalanmamız gerekiyor. Teknolojinin sağlık alanında hızla ilerlemesi özellikle de gıda sektöründe etkisini göstermesi bizler ve gelecek olan nesiller için oldukça önem taşıyor.

Siz de evinizde gönül rahatlığıyla birbirinden lezzetli ekmekler yapmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz