8 Aralık Çarşamba 2021

Facebook karanlık modu deniyor!


Mayıs ayında, Facebook web sitesini yeniden tasarlayacağını, web sitesine ve mobil uygulamalarına karanlık mod getireceğini söyledi. Ağustos ayında Android uygulaması için karanlık modunu test etmeye başladığı halde, şimdi bu seçeneği olan web sitesinin beta sürümünü de bazı kullanıcılara yaymaya başladı.

Kısa sürede vücut taraması yapan cihaz: RaDoTech

Twitter benzeri bir masaüstü

Karanlık mod ile birlikte, Twitter benzeri bir masaüstü uygulamasına geçiş yapacağını da dile getirdi. Artık alıştığımız Facebook yapısına ufak ufak elveda diyebilirsiniz.

Resim

Yeni arayüzü test etmek için birden fazla kişi davet ediliyor. Test uzmanları tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, Mayıs’taki F8 geliştirici konferansında gösterdiği Facebook’u tasarlamaya benzer. Web sitesinin yeni sürümü Twitter gibi görünüyor:

Bu sadece bir deneme sürümüdür, bu yüzden karanlık modun son sürümü ve yeni arayüz aynı görünmeyebilir. Neyse ki, yeni görünümden hoşlanmıyorsanız, web sitesinin klasik sürümüne geçmenizi sağlayan kullanışlı bir geçiş var.

Resim

Buna göz kulak olacağız ve daha geniş bir kitle için yeni arayüz ve karanlık mod kullanılabilir olduğunda sizi bilgilendireceğiz.

https://pembeteknoloji.com.tr/samsung-interneti-tadinda-kullan-dedi-20759/

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok’tan 2021 en’ler listesi; ‘TikTok’ta Bu Yıl’

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, bir çok konuda video ve …

1 yorum

  1. Karanlık mod biran önce gelmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir